Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha ki le égett a kocsim tudok...

Ha ki le égett a kocsim tudok valamit csinálni? Valami segélyt vagy valamit kérni?

Figyelt kérdés
Vasárnap teljesen le égett a kocsim, a fizetésem nincs anyi hogy vegyek még egyett, gyükteni se tudok rá, az önkormányzatnál volt lehetőségem segélyt be nyújtani, esetleg tudok máshoz is fordulni? A családomtól 400km-re lakom, tömeg közlekedésel elég nehéz oda juttnom. A tűzoltóságtól jegyzőkönyvef is állítanak elő.

2019. máj. 14. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erre segély. A Casco szolgál ilyen károk rendezésére, de ugye azt kellett volna kötni, és fizetni évente 40-50 ezret.
2019. máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, ha nem volt rá Cascod. Az autó nem olyan mint a lakás, lehet nélküle is élni. Én pl egy időben évekig dolgoztam a családomtól 240km-re, mégse kaptam se a munkáltatómtól fizetésemelést erre tekintettel, se mástól ajándékba egy autót hogy ne kelljen fél napot buszoznom/vonatoznom.

Sajnálatos eset, de sajnos ez az egyéni szoc. problémád.

2019. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen.

Ha lenne ilyen segély, akkor a putrik körül folyamatosan égnének a különböző roncsok.


Casco fizetne, de azt kellett volna kötni rá és persze fizetni.


"A családomtól 400km-re lakom, tömeg közlekedésel elég nehéz oda juttnom."

És ez kit érdekel? Te költöztél oda. Legfeljebb ritkábban látogatod a családodat, vagy hozzájuk költözöl. Van akinek lakhatásra, élelemre sem tellik.

2019. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg embernek nincs autója egyáltalán, te meg majd segélyt kapsz, mert kiégett a tiéd :D Hát persze, így működik ez.
2019. máj. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tönkrement az okostelefonom, és a nyomógombos telefonommal nem tudok skype-olni az anyámmal.


Akkor nekem is jár segély?

2019. máj. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzat adhat kb. 10 ezer Ft rendkívüli segélyt, ha a fizetésed alatta van az ehhez előírt egy főre jutó jövedelemnek.

Ezen kívül senkihez sem tudsz fordulni sajnos. A Casco lenne valóban erre a célra, de gondolom, az nem volt kötve az autóra. Amúgy nem lett volna olyan sok a díja, az enyém évi 20 ezer Ft, igaz, hogy 60 ezer benne az önrész. De ez a tanács neked most már eső után köpönyeg.

2019. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mitől égett ki amúgy? Költöttél rendesen a karbantartására, vagy voltak benne "jóazúgy" dolgok: gányolt elektromos kötések, elöregedett benzincső, ilyesmik...
2019. máj. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 D. Brasco ***** válasza:
100%
Próbáld a Polgárjenő hivatalba a polgár úrhoz a jenőhöz.......
2019. máj. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Amúgy nem lett volna olyan sok a díja, az enyém évi 20 ezer Ft, igaz, hogy 60 ezer benne az önrész."


Az nagyon kedvező! Én a teljes körűre 120.000Ft-ot fizetek 10%/100.000Ft önrésszel. Kalkulátorok szerint ennél csak drágábban jönnék ki más biztosítóknál. 19 éve vezetek balesetmentesen, káreseményem soha nem volt. Vidéki városban lakom. Az autó sem valami prémium luxusautó, csak egy átlag alsó-középkategóriás, de viszonylag fiatalabb autó. Nem kevés amit fizetek, nem mondom, hogy meg se érzem, de pont az ilyen esetek miatt fizetem inkább.

2019. máj. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!