Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 ütem vs 4 ütem?

2 ütem vs 4 ütem?

Figyelt kérdés
Annyit szeretnék tudni, hogy miért jobb az egyik a másiknál. Melyiknek milyen pozitívumai vannak a másikkal szemben, a fogyasztáson kívül?

2019. máj. 17. 00:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2: kicsi, könnyű, egyszerű, fajlagosan nagyobb teljesítmény/méret

4: takarékosabb, hosszabb élettartam

2019. máj. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Igaza van az elsőnek, én még a 2T-hez hozzátenném azt, hogy a power szelep nyitása utáni hang elképesztő.
2019. máj. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
100%

A 2 ütemű motor egyik legnagyobb előnye amit mindig lehagynak az ilyen felsorolásokban,hogy mivel kényszerolajzású ezért a motor gyakorlatilag bármilyen szögben állhat es akkor sem merül fel kenési probléma!Illetve sokkal kevesebb alkatreszből áll,primitívebb a felépítése!

A többit nagyjabol leirtak.....

2019. máj. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

2T egyik nagy előnye, hogy extrém nagy teljesítményeknél csak fele akkora a motor mérete, tömege, mintha 4T lenne. Mozdonyok, hajók esetében nagyon nem mindegy.

Persze ezek már nem a klasszikus résvezérlésű motorok, hanem mint a 4T-nél, szelepekkel történik. Csak feltöltött kivitelben léteznek, feltöltő nélkül nem működnek.

2019. máj. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
49%

Jelenleg a 4t takarékosabb, de jóval bonyolultabb mint a 2t, ami egyszerű, könnyű.


De ha elterjednének a közvetlern befecskendezős 2T-k, akkor minden hibáját javítani lehet, megtartva az előnyöket.

2019. máj. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Látom megint hozzáértők pontoztak.

Ettől még tény marad, hogy az óceánjáró teherszállító hajók nyersolaj üzemű motorjai szinte mind kétüteműek.

2019. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 2 ütemű motoroknak igazából az tette be a kaput, hogy a keverékolajozásból adódóan nem tudta teljesíteni az egyre szigorodó károsanyag-kibocsátási normákat. Egyébként rengeteg előnye van a 4 ütemmel szemben, ezt fentebb le is írták.
2019. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan tudná teljesíteni a normákat, mert azóta lett volna annyi fejlesztés hozzá, de beszüntették őket.


Elég csak a moto gp-t megnézni, hogy fele köbcentiben hülyére tudták verni a mezőnyt, és évről évre egyre nagyobb teljesítménnyel bírtak a 2T motorok, aztán jöttek a korlátozások, utána ki is vonták őket, ezzel megölve a MotoGP-t.


Lényegében a mai napig egy atom stabil szerkezetek a kétütemű gépek, egyetlen hátrányuk a fogyasztás, de hosszú távon nem drágább mint egy 4T.

2020. máj. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!