Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért zúg az autó?

Miért zúg az autó?

Figyelt kérdés

Találtam korábbról hasonló kérdést, de egyiknél sem volt pontosan ugyanaz a probléma. Vettünk egy használt Opel Corsa D-t (2012-es 1.2), ami gyújtás ráadása után zúgó hangot ad a motorháztető jobb oldaláról (anyósülés előtt). Semmi hibajel nincs, minden más teljesen rendben van vele, műszakin volt mielőtt átvettem. A hang nem áll le, csak ha leállítom, menet közben nem észrevehető, mert elég halk, a motortól már nem hallatszik, szóval nem tudom, hogy akkor is megvan-e. Egy ismerősöm ránézett, nem szerelő, és azt mondta, a légszűrő felől jön.

Ha kicsit több időm lesz, mindenképpen terveztem elvinni szervizbe, hogy átnézzék, mégiscsak használt, és jobb, ha látja szakember.

Addig is nem tudja valaki, hogy mi lehet az oka, vagy van-e valami, amit tudok tenni, hogy abbahagyja?

Köszönöm a válaszokat előre is!

25/l



2019. máj. 17. 06:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit néztél meg rajta , egyàltalán belenéztél màr a motorháztető alá?
2019. máj. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, amikor ismerősöm ránézett. Bevallom, teljesen laikus vagyok ezekben a dolgokban, pont ezért hozzányúlni nem fogok. Első autóm, még ismerkedem vele, egy hete van meg.
2019. máj. 17. 08:37
 3/7 veterán vas ***** válasza:

Ha csak a gyújtással együtt hallod -de még nem jár a motor- akkor két dolgot lehet feltételezni:

egyik az üzemanyag szivattyú, a másik, valami -gyújtásról üzemelő- bizonytalan érintkezésű rellé.

Esetleg ha fölnyitod a motorház tetőt és megnézed/meghallgatod/megtapogatod, akkor Te is rá tudsz jönni, hogy mi az ami zúg. Ha ez nem megy, akkor elviszed egy normális szerelőhöz.


Ha egyik megoldás sem tetszik, akkor tanulj meg együtt élni ezzel a hanggal.

2019. máj. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Szíj, bármilyen rezonancia... Nekem pl. a baloldali fényszóró magasságállító műanyag pöcök tört el, folyamatosan zúg-búg ha felkapcsolom, mert emelni akarná...
2019. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg nem a ventilátort hallod? A fűtőventilátort. Már csak a laikusságból kiindulva. Kapcsold ki és úgy hallgasd meg.
2019. máj. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az is tud húlye hangot adni.
2019. máj. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem első blikkre az üzemanyag szivattyú ugrott be.
2019. máj. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!