Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olaj lehet az autó...

Milyen olaj lehet az autó motorjában?

Figyelt kérdés

Most vett autó, benzines 1.4, nívópálcát kihúzva hidegen kb olyan, mintha víz lenne benne. Állítólag frissen cserélt olaj, teljesen átlátszó, a két ujjammal összedörzsöltem, és tényleg kb mintha víz lenne. De legalábbis olyan, mint a régi műszerolajak.

Milyen lehet amikor 90 fokos a motor?



2019. máj. 17. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Azonnal cserélném, a gyár által megadott típusúra és minőségűre.
2019. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

A kérdés az, ha gyanús az olaj, nem tetszik, miért vetted meg az autót.

Használt autó vásárlás után olajat, szűrőket, szíjas vezérlést akkor is ajánlott cserélni, ha az eladó szerint tegnap volt cserélve.

2019. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem, nem ez volt a kérdés....
2019. máj. 17. 18:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen autóról van szó?
2019. máj. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A legújabb Shell olaj ilyen víztiszta,amit földgázból állítanak elő molekulalánc megváltoztatásával.Nem egy rendszeresen használt olaj.Az más kérdés,hogy tényleg ez az olaj van e beletöltve?
2019. máj. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzá tennék,hogy ez csak egy frissen ,teljesen átmosott blokkra jellemző,hogy az friss olaj teljesen szennyeződés mentes.Ez motorolaj és bírja ugyan úgy a hőt,mint a nem ilyen úton előállítottak.Ha víz kerülne bele,akkor megváltozik és nem áttetsző lesz,hanem olajra egyáltalán nem hasonlító trutyi.
2019. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

16 szelepes Renaultról, 1.6-os benzinmotorral, 2010-es évjárat. 30 ezres olajcsere periódust ír, amúgy gázüzemű is az autó.

Nem az enyém, egy ismerős vette.

Aztán lehet, a gáztól felhígult az olaj, nem tudom, kicsit sokat fogyaszt neki, lehet, valami elektromos gondja van.

Hibát nem ír ki viszont.

2019. máj. 18. 13:42
 8/8 anonim ***** válasza:
A Shell GTL olaja ilyen víztiszta, ahogy már előttem is írták. Én biztos bemennék vele egy Shell kútra és megnézetném, hogy az autótípushoz milyen a legmegfelelőbb olaj. Ők biztosan felismerik, hogy az-e.
2019. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!