Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Számos autónak az emblémája...

Számos autónak az emblémája hátul miért van félig "kinyitva" menet közben?

Figyelt kérdés

[link]

BMW-knél meg egy éppen most elhaladó Opel Corsa-nál láttam ezt. Feltételezem, hogy a tolatókamera van elrejtve benne, de azt már nagyon nem értem, hogy menet közben miért lehet nyitott állapotban. A tolatókamera nemcsak hátramenetben kapcsolható be?



2019. máj. 18. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
lőrés, titkos kamera helye, lélegzőnyílás az ott bujkálónak...
2019. máj. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Nem értek hozzá igazán, pedig fedélzeti kamerákat is árusítunk. Annyi biztos, hogy ott egy kamera van.

A szélvédőre szerelt csak azt látja, ami a kocsi előtt van. A hátrafelé figyelő viszont a ráfutást is tudja dokumentálni. Szerintem erről van szó.

Tolatókamerának túl magasan van.

2019. máj. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

VW-nél 15-20km/h felett záródik vissza tolatás után a kilincs a kamerával együtt.

Ezek nem menetrögzítő és esemény kémelő kamerák.

2019. máj. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én eddig csak VW-eknél láttam ilyen megoldást. A tolatókamera van oda elrejtve. Állítólag az az előnye, hogy trutyis időben sem koszolódik a kamera lencséje az autó által menet közben felvert sáros víztől. Visszacsukódáskor van egy kis késleltetés, nem azonnal pattan vissza a fedél, ahogy kiveszed a váltót hátramenetből.


Érdekes, hogy az Opelt említed... Sokadik Opelem van, a mostani épp 2018-as. Az Opelek gyári tolatókamerája kivétel nélkül a hátsó rendszámtábla fölött van, a két táblavilágító között. Még az Insigniánál is. Az új SUV-szerű PSA-Opel modellekben most nem vagyok biztos, azokat annyira nem ismerem. De a Corsánál kizártnak tartom, hogy gyárilag így lenne megoldva.

2019. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!