Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs fűtés az autóban?

Miért nincs fűtés az autóban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kíváncsi lennék ki milyen ötletet adna. Van nekem egy 1990-es évjáratú Skoda Favoritom. Tavaly télen még tökéletesen volt benne fűtés, idén télen már sajnos csak langyos levegőt fújt. Gondoltam biztos a fűtőradiátorral lehet gond, elkoszolódhatott. Viszont ettől függetlenül mind a bemenő cső, mind a kimenő cső meleg volt. Ki lett cserélve a fűtőradiátor fűtéscsappal együtt (újonnan lettek véve). Fűtés azonban továbbra sincs az autóban. Csere előtt langyos levegőt fújt, most viszont ha bekapcsolom a fűtést, akkor kb 5 másodpercig meleg levegőt fúj, utána viszont hideget. A be- és kimenő cső meleg. Termosztát gond nem hinném, mert az üzemi hőmérsékletre felmelegszik ahogy kell (nem lassabban mint korábban bármikor) és tartja is az üzemi hőmérsékleten. Hengerfejes szintén nem lehet az autó, mert ugyan minimális hűtőfolyadék veszteséget érzékelek, viszont tényleg nem jelentős. Ez alatt azt értem, hogy maximumra töltés után is még több hónappal később is közelebb van a maximumhoz a szint, mint a minimumhoz. Nívópálcán is szép tiszta az olaj. A kipufogó füst sem sűrű fehér, illetve teljesítményvesztése sincs az autónak. Akárkiket megkérdezek, mindenki ezeket mondja ötletnek. Egy szerelő ismerősöm mondta azt ötletnek, hogy a terelő lapátokat kell szivacsolni, mert nem zárhatnak rendesen. Viszont ettől még nem kéne szerintem nulla fűtésemnek lennie (pláne úgy, hogy rákapcsolásnál kb 5 másodpercig fújja a meleg levegőt és utána vált hidegre csak. Így csinálja mind menetközben, mind álló helyzetben is).


Kíváncsi vagyok nektek mi lenne a tippetek. Bármilyen ötletet meghallgatok. Köszönöm előre is!


2019. máj. 18. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet a terelőlapátok problémája tényleg. Ha nem megy a ventilátor lassan átmelegszik a csövekben a levegő, azt befújja, utána viszont már nem a fűtőradiátoron keresztül jön a levegő, mert valamelyik lapát nem működik
2019. máj. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csobogó hangot nem hallasz járó motornál?

Lehet, folyton lelevegősödik a hűtőrendszer, és a radiátor a legmagasabb pont.

Renaultok ezt csinálják.

Lehet csak egy laza bilincs, vagy repedt vízcső.

Ha nem hallasz csobogó hangot, próbáld valahogy kitaperolni a radiátort, hogy forrók-e a lamellák. Ha hozzáférhető.

Ki, és bemenő forró fűtéscsövek nem jelentenek semmit.

2019. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valami miatt nem kering vagy nagyon nehezen a víz benne.

Azt kell kideríteni hogy miért.

Lehet hogy az oda vagy a vissza menő csőben is dugulás van.

Kösd le a csövet és indítsd be és akkor elég erősen kell neki nyomni a folyadékot.

2019. máj. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!


1. Akkor megpróbálom ezt az eshetőséget is, hátha. :)


2. Nem hallok csobogó hangot. Köszi a tippet! :)


3. Neked is köszi.:)


Megpróbálom ezeket amiket mondtatok, ment nektek a like.

2019. máj. 18. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!