Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez komoly probléma lehet?

Ez komoly probléma lehet?

Figyelt kérdés

Kinéztem a neten egy Peugeot 307 HDi 1.6-os autót, 2006-os évjáratú 650 ezer Ft - ért. Leírás alapján megtetszett, elmentem megnézni. Persze nem egyedül, bár a kísérőm sem autó szakértő. (nő vagyok)

Szóval motort elindítottuk, és olyan hangja volt, mintha két kis kavicsot dörzsölnének össze... A másik dolog, ami "pont akkor romlott el" a napfény tető, kíváncsi voltam meddig megy hátra, teljesen, kértem mutassa meg, a tető amíg kell neki hátra ment, de vissza felé már csak egy elem jött... Ez még annyira nem is lenne gond, mert számomra nem különösebben fontos, hogy el van e húzva, pláne ennyi pénzért. Hanem a szervizkönyv : külföldi autó volt, addig szépen vezetve volt a szerviz könyv, semmilyen extra hiba. De amióta Magyarországon forgalomba helyezték, azóta hivatalos pecsétes bejegyzés nem volt benne, hanem a tulaj kézzel írta bele pl mikor volt olajcsere.

Ja, meg az első lámpa búrája olyan volt, mintha belülről elégett volna apróbb foltokban, mintha "párás" vagy nem is tudom, nem volt szép tiszta.

Felejtős ez az autó így, igaz?


2019. máj. 20. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
A francia autók amúgy is felejtősek, nemhogy így.
2019. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Az 1. hülyeséget ír. Ez szarul volt hajtva, karbantartva, trehány volt a gazdája.

A szervizkönyvbe nem kötelező beírni és bélyegezni.

Az enyémben is csak az első szerviz van benne és 15 éves az autóm. Én is magam csinálok mindent.

Attól függetlenül lehet rossz az autó akár hol csinálták.

2019. máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

13 éves autótól nem kell csodát várni

.


A leírás alapján egyedül a motor aggályos, de azt hozzáértő szakembernek kellene megnéznie.

2019. máj. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A motornak ilyen hangjának kellene lennie:


https://www.youtube.com/watch?v=TkWTw-k_F3w


Persze ez egy mai modern dízelhez képest hangos, de az én öreg dízel mercimhez képest semmi hangja nincs mert az brutál kerregős!


https://www.youtube.com/watch?v=nsUjNeY5rmU

2019. máj. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az alap "dízel hang" az megvolt, de mellette még lehetett hallani azt a kis csigorgás szerűt, ami engem a kavicsokra emlékeztetett.

2019. máj. 20. 20:13
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a vezérléssel van gond, lehet mással. Márkaszervízbe elviszed megmondják mi a baja. 20-30 ezer körül van, de ez olcsóbb, mintha megszívnád. Az alját is meg kell nézni, meg a festékréteget. Ha a tulaj nem akarja, akkor felejtős.
2019. máj. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!