Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Meriva multikormány más...

Opel Meriva multikormány más rádióval is működik?

Figyelt kérdés
Egy 2004-es Meriváról van szó, amiben Multifunkciós kormány van. Az eredeti CD30-as rádión kívül van olyan amivel működik a multikormány anélkül, hogy szét kéne buherálni? Mindenképp USB-s rádióra szeretném cserélni...

2019. máj. 22. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Másikkal biztos hogy nem működik.
2019. máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Legtöbb autórádiókba ki van alakítva olyan funkció hogy üzemeljen multikormánnyal is. Persze ha kiszemelsz egy fejegységet lehetőleg ne gagyi kínait vegyél hanem normálisat amire mondjuk nem árt áldozni is. Én JVC vagy Keenwood fejegységet javaslom, esetleg a Pioneer-t. Bár a JVC csak olyan fejegységeket gyárt ami minden autó multikormányával kompatibilis. Persze ez csak egy dolog, ahhoz hogy működjön kell venni egy átalakító szettet, amit többnyire interfésznek írják a weboldalakon vagy külföldi oldalakon mint pl ebay interface és oda írod keresésként hogy jvc-opel mert több rádióhoz és autóhoz csinálnak ilyeneket ezért kell olyat választani ami például egy JVC fejegységhez van tervezve és Opelekbe való például. Vannak univerzálisak is, de az egy fos, sokan mondják hogy nem működik megfelelően, vagy egyáltalán nem működik. Persze ne pár ezer forintos kiadásra számíts hanem olyan 15-20 ezer ft körül vannak az ilyen átalakítók. Egy normális fejegység 20-25 ezer forintnál kezdődik, vannak ennél olcsóbbak, de azok olyanok is. Szóval összesen jó 50 ezret áldozz erre ha tényleg ez a cél hogy legyen másik rádiód és üzemeljen a multikormánnyal. Vagy nem hazsnálod a multikormányt ha sokallod az árát. Megsúgom neked hogy a noname kínai márkákat amik 20 ezer ft alat vannak felejtsd el mert pocsék a hangzása, élettartama bizonytalan, leginkább szoftveresen döglenek meg leginkább.
2019. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én sem noname szarokat lestem, kényes vagyok a hangra nagyon, ezért sem akarok transzmittereket amik nagyrésze 16khz felett ló... sem visz át.

Köszi a választ, tartalmas volt!

2019. máj. 22. 12:31
 4/4 elistvan ***** válasza:
Autóhifisnél kérdezz rá a biztonság kedvéért, de szerintem van can bus adapter sok rádióhoz utólagosan amivel használható marad a multikormány nem gyári rádióval is.
2020. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!