Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyertyát kell cserélnem a...

Gyertyát kell cserélnem a robogómban, de nem látom a szikrát. Hogy kéne kinéznie?

Figyelt kérdés
Hozzáfértem, kivettem a gyertyát, indítok, nyekereg az önindító és hallok is ilyen szikrázásra hasonlító pattogó hangokat hallok is, de nem látok szikrát. Látszania kéne nappal is? Nincs verőfényes napsütés, csak ilyen enyhébb szórt fény. Vagy csak sötétben látszik?

2019. máj. 23. 16:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, félreérthetően fogalmaztam, nem tudom hogy gyertyát kell-e cserélnem, vagy más baja van. Szikrát nem látok, csak hallok. A gyertya nem nézett ki különösebben rosszul, és azt a kevés kormot is letisztítottam róla.
2019. máj. 23. 16:06
 2/6 anonim ***** válasza:
Látszania kell nappal is, különösen akkor, ha valami sötét felület elé tartod a gyertyát. A pattogó hang látható szikra nélkül arra utal, hogy van szikra, de nem a gyertya két elektródája között, hanem valahol a pipában, kábelcsatlakozásnál vagy máshol.
2019. máj. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugye a gyertya menetes részét letestelted, nem csak úgy lógott a levegőben?
2019. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ööö, bevallom nem tudom az mit jelent, úgyhogy valószínűleg nem. Kicsavartam a gyertyát, beledugtam a sapkába, aztán leraktam a robogó padlójára (fekete műanyag, sötét háttér) és indítottam.
2019. máj. 23. 17:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott az életben nem fog szikrázni. A szikra csak akkor ugrik át, ha a gyertya testelektródáját (az oldalsó, hajlított elektróda) testpotenciálra kötöd. Üzem közben a menetes vége be van csavarva a hengerfejbe, így mindig testen van, ha a szikrázást ellenőrzöd, akkor pedig a váz vagy motorblokk valamelyik fémalkatrészéhez kell érintened a menetes részt vagy magát az elektródát. Ha ezt nem teszed meg, nem lesz szikra, mert nem zárt az áramkör. A robogó taposólemeze műanyagból van, ami szigetel, azon keresztül az életben nem fog záródni semmilyen áramkör.
2019. máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó hülyének érzem most magam. Teljesen érthető, köszi, kipróbálom!
2019. máj. 23. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!