Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcsere 10 ezer km-ént vagy?

Olajcsere 10 ezer km-ént vagy?

Figyelt kérdés
vagy ha nem megyek vele ennyit egy évbe akkor évente érdemes ?
2019. máj. 26. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Évente, de ha 20e fellett mégy egy alatt, vagy sokezer van a motorban, hidd el érdemes 10e-ként
2019. máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az autómhoz 30.000km a gyári ajánlás. Ennek ellenére 15.000km-enként lecseréltettem sok éven át. Ez nálam évi kb 2 olajcserét jelent. Mivel hosszú utakon jártam, egyenletes autópályatempóval és eddig közel 300.000km alatt semmilyen olajjal kapcsolatos meghibásodásom nem volt (se turbó probléma, se mérhető olajfogyasztás, a szelepfedél alatt szép fényes minden), ezért nem éreztem indokoltnak a sűrűbb cserét.

Aztán bő egy éve megváltoztak az életkörülményeim és már csak kevésszer és rövidebb utakra használom az autót. Az elmúlt egy évben épphogy 6000km ment bele. Meg se fordult a fejemben, hogy ne cseréltessem le az egy éves periódus végén.

Mindenképp érdemes egy év után lecserélni. Még akkor is ha végig a garázsban állt be se indítottad ez alatt. Ha sokat városozol, akkor a 10ekm-enkénti csere is véleményem szerint megfelelő.

2019. máj. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!