Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem bontóból egy kocsit,...

Vettem bontóból egy kocsit, de alvázszám nélkül adták. ILyenkor mik a további teendők?

Figyelt kérdés

Szóval: megmentettem egy Trabantot a bontóból mert jó állapotban volt, csak leadták. Azonban alvázszám nélkül van nem tudom miért. Most vettem észre.

Most mit csináljak?


2019. máj. 28. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én levágnám a tetejét és csinálnék belőle egy fürdőkádat vagy virágágyást. De ha keresztbe kettévágod akkor lehet berendezési tárgy vagy építészeti elem is, cégek is szoktak ilyen dolgokat saját logóval kirakni a bolt elé vevőcsalogatónak.

Ja, közúti jármű már soha nem lesz belőle, ha azért kérdezted.

2019. máj. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bontóból nem adnak el autót, azért nem adtak hozzá alváz számot, mert az forgalomból véglegesen ki van vonva, tehát nem helyezhető forgalomba.

Nem autót vettél, csak fémet, műanyagot, amiböl alkatrészeket felhasználhatsz egy autóhoz, vagy kreatívan ötletelhetsz vele.

2019. máj. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
100%

Mert mégis mire számitottal,hogy a bontóbol papirral rendszámmal rendelkező közúti forgalomban valo reszvetelre alkalmas autot fogsz kapni???

Egyebkent ezert a bontót is ugy megbüntethetnék hogy beszarna a tulaj,tekintve hogy komplett autót nem lehet eladniuk pontosan a visszaélések miatt még akkor sem ha nincs alvázszáma!

2019. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem egy jó kis roncsderbi kocsit.

Most volt Szigetszentmiklóson a hétvégén,fiam nagyon élvezte, Trabiknak külön futam volt.


Vagy esetleg jó kis kerti dísz lesz belőle.


Ha esetleg a bontóban nem mondták, ez az autó soha a büdös életben nem fog forgalomban részt venni, nem lehet forgalomba állítani!

2019. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Alvázszáma a járműveknek van. Amit te vettél, nem jármű, hanem veszélyes hulladék, aminek a kereskedelme, kezelése engedélyhez kötött. Ha ezekkel nem rendelkezel, még bajba is kerülhetsz. Ja, közúton közlekedő autó nem lesz belőle törvényesen, legfeljebb forgalmi- és alvázszámdonorral.
2019. máj. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Vidd múzeumba, ha tényleg annyira jó állapotban van. Mást nem igazán tudsz vele csinálni.
2019. máj. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Hogy gondoltad?

Én hivatalosan leadom a bontóba, végleges kivonásra, te meg azzal akarnál rodeózni az utcán?

2019. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok a bontónak, amelyik képes volt egyben eladni neked. Ugyanis a leadott autót egyben már nem adhatják el, legyen az akár makulátlan autó is. Ez benne is van fehéren feketén a bontási átvételi igazolási szerződésben. " Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak megfelelnek, a járművet, valamint a törzskönyvének és forgalmi engedélyének másolatát a mai napon átvettem. Gondoskodom a jármű átvett állapotában történő bontásáról és a keletkezett veszélyes hulladék további kezeléséről. "


Tehát egyben nem adhatja el az autót. Milyen durva lenne, ha leadnék egy komplett autót megsemmisítésre, mivel rossz emlékek kötnek hozzá pl. aztán másnap a szomszéd kertjében ott díszelegne....



Mennyiért vetted (ha nem vagyok indiszkrét), hogy a bontó tulajdonosának megérte, hogy az egész telepet ezért bezárhatják?


Illetve mi szerepel a számlán? Vagy még azt sem kaptál? Mivel a bontó is egy üzlet, köteles számlát adni a vásárolt alkatrészekről.

2019. jún. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!