Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rángat az autó, mi lehet a baja?

Rángat az autó, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
1.9 dci motorról van szó, 1800 as fordulat felett ha óvatosan gyorsítok rángat az autó, ha partra felfelé megyek, esetleg sokan űlnek az autóban, vagy klíma is terheli az autót ez 1500-as fordulatszámtól is előjön alatta nem. Ha intenzíven gyorsítok, nincs gond, ha motorfékezek, nincs gond. Ha pályán megyek tempomattal 130-al, kb 2500-as fordulat végig rángat, nagyon zavaró, folyamatosan nem lassíthatok és gyorsíthatok. 3000-es fordulat felett nem csinálja, de nem akarom kinyírni a motort, meg a fogyasztás is magas 3000 felett. Üzemanyagszűrőt becsülettel cseréltetem olajcseréknél. Természetesen elviszem az autót szervízbe, de szeretek tisztába lenni előtte a legetőségekkel. Valakinek tippje? Befecskendező rendszer? Köszi a választ.

#DCI #rángató motor
2019. máj. 29. 09:28
 1/3 D. Brasco ***** válasza:
Ez kb bármitől lehet....max egy látó tud erre ez alapján válaszolni!Vidd el a szerelőhöz aztan kiderül!Ugyis azzal kezdi hogy csinal rajta egy diagnosztikat meg hibakod olvasast par ezerért!Aztan majd eldöntöd mit akarsz!
2019. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az utókornak írom megoldódott. Diagnosztika, egr szelep tisztítást javasolt. Megcsináltam, nem az egr szelep volt elkormolódva, hanem az átvezető nyílás ami a szívócsonkba átviszi kipufogógzázt, gyakorlatilag nem létezett a rés. Kitisztítottam, azóta nincs rángatás.


Azért azt megjegyeztném, hogy sok segítséget nem kaptam itt, azon kívűl hogy vigyem szerelőhöz. Amit nyílván én is tudok. Egyébként a szerelő adott rá egy 30 000 Ft os árajánlatot, 1 óra alatt kitisztítottam otthon, szétszereléssel és összeszereléssel együtt! Na ezért szeretem tudni hogy mi lehet a baj, és nem arra vagyok kíváncsi kedves előző hozzászóló, hogy vidd szerelőhöz.

2019. jún. 20. 09:29
 3/3 anonim válasza:
Örülök, hogy megoldottad a problémát, de ez bármikor megismétlődhet. Én már kétszer jártam így az 1.5-ös qasqhai-ommal. Először 100.000 forintból úsztam meg (EGR szelep csere). Másodjára egy ismerősöm tanácsára vettem az autósboltban egy özemanyag adalékot: mennyisége 1.5 dl, 250l gázolajhoz elég, 800ft-ba kerül, a rendszer koromtalanítására, kiégetésére szolgál. Ezt rendszeresen is használhatod. Nekem egy tanknyi üzemanyag elhasználásával tökéletesen megtisztította a rendszert.
2019. nov. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!