Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem működik az új antenna és...

Nem működik az új antenna és egyetlen állomást sem talál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vettem egy új antennát (szerintem pont olyan mint az előző, de nem vagyok benne biztos) az autóra mert a régi a korrózió miatt gyengén fogta az állomásokat és sokat recsegett. Mikor felszereltem és beapcsoltam a rádiót gyetlen állomást sem talált, ennek ellenére ha a régi antennából kitépett kb 20cm hosszú drótot akkor néhány állomást talál és tisztán szól ha nyitva a csomagtartó.


Autó: VW Golf 4

Antenna: erősített

Antenna csatlakozója: RAKU II



#autó #Anetenna
2019. máj. 30. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy autó rádióhoz sima antenne is jó, nem kell itt semmilyen erősítő neki.

De nem kellett volna be se szerelni addig amíg össze nem dugod és kipróbálod. Már ott a boltnál kilehetett volna próbálni.

Például egy ilyet ott helyben meglehet nézni és jónak kell lenni.

[link]

2019. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Beviz Elek ***** válasza:
Megkapja a 12v-t is rendesen? Csak mert anélkül nem lesz jó
2019. máj. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rosszul raktad össze, nem megfelelő antenna.
2019. máj. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"... mert a régi a korrózió miatt gyengén fogta az állomásokat és sokat recsegett"

Milyen antennáról van szó? Ha hagyományos, kívülre szerelt antenna, akkor a korrózió úgy szól bele a játékba, hogy kirohad a lemez ott, ahol az árnyékoló harisnya hozzá van kötve a karosszériához, innentől kezdve nincs árnyékolás, a zaj elnyomja a hasznos jelet. Ilyenkor hiába cseréled le az antennát, ha a bekötési pontnál nincs ép lemezfelület, ugyanúgy nem tudod árnyékolni, az új antennával is csak recseg az adás.

2019. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!