Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Supersport motor vétel?...

Supersport motor vétel? Szempontok?

Figyelt kérdés

Most szeretnék venni egy supersport motort. Kezdő vagyok. 180cm. Sajna lövésem sincs h mit kell figyelembe venni. Vagy milyen szempontok vannak. Igazából még jogsim sincs de nemsokára elkezdem azt is. De annyi mindent hallottam már, fordulatszám, köbcenti, áttétel stb...

Nézegettem pár márkát: Honda, kawasaki, aprilia, Suzuki, yamaha. De túl nagy választék van. Én meg még csak be sem tudom a típusszámukat rendszerezni. Nem h pl egy kawasaki ninja zx6r különféle változatait.

Milyen modellek vannak piacon ezeknél a gyártóknál? Úgy bírom amikor így rá néznek egy motorra és már még mondják h melyik motor az.

Hol lehet ezeknek utána nézni?



2019. máj. 30. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokat kell motorokról olvasni, videókat nézni róluk, én 11 éve kezdtem el nézegetni ezeket, jogsi meg évekkel később lehetett csak mert lecsúsztam az akkori 21 éves korhatárról és 24-re emelték. Hátrányom nem lett ebből mert olyan motort választottam amit szerettem volna, minden nyáron találkoztam jobbnál jobb Suzukikkal, és én is belevágtam még ha nehezen tolerálta is az ügyetlenségemet :)


Hondáé a CBR, Kawasakié a ZX, Aprilianak az RSV, Suzukié Gsxr, Yamaháé az R széria ha erre gondolsz, ezek kimondott gyorsasági modellek.

2019. máj. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:

Előbb tedd le a jogsit aztán ha az megvan már egy fokkal közelebb leszel.

mivel nagyon kezdővagy nem csak motorozás terén de motorokban is így szerintem max kinézetre tetszik a gyorsasági de koránsem biztos hogy ha majd mész motorokkal akkor pl az fog bejönni.

lehet inkább supermoto, túra vagy naked fog jobban bejönni. Lehet egy henger, V2, V4 vagy sor4 esetleg sor 3 lesz végül amibe bele szeretsz.

nekem is bejönnel a gyorsaságik de pl a kormányuk állása, üléspozíció vagy az hogy alul nyomatékszegények az nem tetszik így én pl nakedet vettem.

2019. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen ez el képzelhető. Nakedeket én is nézegettem. De mire oda jutok hogy leteszem a jogsit. Utána már azért jó lenne venni a motort is. És azért képbe kéne lenni ezzel az egésszel. Persze még 0 tapasztalatom van. De nem hiszem h olyan nagy gond h egyszerre több minden is érdekli az ember. Nem csak a jogaira fókuszál. Hanem kicsit előre is tervez.
2019. máj. 31. 22:18
 4/6 dirtboy ***** válasza:

Persze, tervezni kell is. De amég csak képeken nézed őket nem ülsz rá, esetleg nem próbálod ki addig nehéz rájönni hogy milyen motoron is fogod igazán élvezni a motorozást.

Nekem jogsinál megvolt milyen motort is akarok (kawasaki z1000) bár rajta nem ültem még akkor.

egy 650es idomos banditon tanultam. Na hát úgy voltam vele ha ilyen lesz a motorozás a z1000rel akkor inkább majd eladom.

egyszer rutinon gs500al mentem, az ugyan így nem tetszett.

túl kis semmienek voltak,a gs nagyon pici, a bandit nagyobb de keskeny illetve zavart hogy az idom nem fordul csak a kormány.

Ezelőtt 10évvel terepen motoroztam illetve mentem pár drz vel is supermotoszettel.

így tudtam hogy most arra sem vágyok.

mikor meglett a kawa minden helyre állt.

minden megvolt amit a többiből hiányoltam.

ez tele élettel, szép nagy testes, jó rajta ülni,ezzel élvezetes a motorozás.

Neked is valahogy ki kell deríteni milyen motor is lesz az igazi, mik az elvárások.

2019. jún. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem h teljesen éltértünk a tárgytól. Az első válaszolót kivéve. Neki nagyon köszönöm.
2019. jún. 1. 08:01
 6/6 dirtboy ***** válasza:
Hát majd akkor rájössz később hogy miről beszéltem. Sok sikert a vásárláshoz.
2019. jún. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!