Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1,5 éve áll a kocsim a garázsb...

1,5 éve áll a kocsim a garázsba, be tudom indítani vagy már megromlott benne a benzin?

Figyelt kérdés
2016-os Ford Mondeo Kombi
2019. jún. 1. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Jaja, a benzin az olyan, hogy megromlik.


Akksit kiveszed, töltőre rakod, visszateszed, indítasz.

2019. jún. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Be kell indulnia, de ezt így hogy sikerült összehozni, hogy egy vadonatúj autóval 1,5 évig nem ment senki?
2019. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki és meglátod! Nagy valószínűséggel indulni fog. Ahogy írták, az akkura valószínű rá kell tölteni.

De ártani biztos nem ártasz vele, ha pl kannában hozol friss benzint és kicsit felhígítod.

2019. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem volt új már 20 000 km volt benne amikor megvettem :D

Aztán meg külföldre kellett mennem dolgozni és ottragadtam, most jöttem csak haza látogatóba

2019. jún. 1. 11:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A benzinben lévő adalékok bizony bomlásnak indulnak, de egy másfél éve álló autónál inkább a motort kellene átmosni olajjal inditás elött.

Nem arról van szó, hogy biztosan elromlik, ha beindítod, de inkább legyél túlzottan óvatos, mint meggondolatlan.

2019. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azért másfél év állás után töltenék bele friss benzint és egy olajcsere sem árthat meg olajszűrővel és üzemanyagszűrővel. És igen, lehet hogy az elsőnek újdonság, de a mai benzinek már meg tudnak romlani és nem is kell neki másfél év. De ennyi állás után az aksi is kisülhetett, de azt előbb próbáld meg feltölteni, elég akkor újat venni, ha nem veszi a töltést.
2019. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, legjobb esetben is 1,5 éves benne a motorolaj. Az is cserés. De ettől én még elindítanám és elgurulnék vele a szervizig egy olajcserére. Pár km alatt a 1,5 éves olajjal se lesz semmi baja.

Erről jut eszembe: 3 éves az autó. Nem tudom mennyi gyári garanciát adtak rá, de ha még esetleg nem járt volna le, bukva is lett, mert ezek szerint legalább egy "kötelező szerviz" elmaradt.

2019. jún. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne csinálj vele semmit, indítsd el, menj vele, aztán egy olajcserét iktass be.
2019. jún. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!