Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ez a fékbetét...

Szerintetek ez a fékbetét közel van a tárcsához?

Figyelt kérdés

[link]


Kb két hónapja volt fékcsere, néha menet közben nyikorog a fék. Ha kicsit fékezek akkor elhallgat a nyikorgás.

Kicsit mintha melegedne is a felni elöl.

Szerintem közel van a fékbetét a tárcsához nem ?

Mit lehet az ilyesmivel csinálni?

Olvastam olyat, hogy lecsiszolják a betét széleit, hogy ne nyikorogjon.



2019. jún. 2. 00:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát az én számítógépemen ez egészen pontosan 1 pixel távolság. Az nem tudom mennyi.
2019. jún. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Normál esetben nem is látszik hézag közte.

Legfeljebb takarítsd ki és jó lesz, de ilyen csiszolást felejtsd el.

2019. jún. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani,mert egy képen nem érződik ,hogy szorulna.Emeld fel a keréknél és ha simán forog a kerék,akkor jó.Ha szorulva teszi uezt,akkor meg kell járatni a munkahengereket.Ha felemelve simán fordul és ekkor rálépsz a fékre ,majd felengeded ,de ezután egy ideig szorul és csak lassan old fel,akkor is meg kell járatni.Ez felesleges többlet fogyasztást okoz,akár 15% és extrém koptatja a tárcsát és a betéteket.Ha a betétek megégnek,akkor romlik a fékhatás és csak a cseréjük segít ezen.
2019. jún. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úgyis megyek a jövőhéten olajcserére.

Majd megnézetem mindenképpen, mert ez a menet közbeni random nyikorgás engem kiidegel.

Először azt hittem a hátsó nyikorog. Ezért kicseréltettem a hátsó betéteket Textar-ra, mert az előző fékbetét lógott is a nyeregben, azt hittem az nyikorog.

Sajnos ugyan úgy csinálja, de most hogy megnéztem az első féket, és láttam milyen közel van a betét a tárcsához rögtön tudtam, hogy az első nyikoroghat menet közben.

Remélem tudnak kezdeni vele valamit.


Egyébként köszönöm az értelmes válaszokat!

Szívesen olvasnék még ötleteket, hátha valaki ki tud okosítani.

2019. jún. 2. 12:47
 5/6 anonim ***** válasza:
valószínűleg nem kenték be réz pasztával vagy ezzel egyenértékű anyaggal a betét hátulját azon a részen ahol érintkezik a nyereggel vagy pedig a dugattyúval.
2019. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ott voltam a beszerelésnél. Néztem végig mit csinálnak.

Én nem emlékszem, hogy bekente volna valamivel a betétet.

2019. jún. 2. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!