Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túltöltésem van?

Túltöltésem van?

Figyelt kérdés
Adott egy 1.4-es Abarth 595 típusú autó. Kölcsönbe kaptam csak, míg az enyém szervizben van. Ma rámértem az aksira és közvetlen leállítás után 14,37 Voltot mértem benne. Az nem sok egy kicsit? Pedig az utolsó kb. 10 percet városban tettem meg vele, ahol olyan sok töltés nem is lehetett a kis fordulatszám miatt.

2019. jún. 3. 09:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ez sok. 14,4V fölött megindul az elektrolitban a víz elektrolitikus bomlása. Valószínűleg a fesz. szabályozó cserés.
2019. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ma reggel megkérdeztem egy autóvillamosságis ismerősömet erről. Azt mondta hogy ki lehet cserélni a fesz-szabályzót, de jobb nem lesz tőle. Állítása szerint kb. minden 2. modern autóban 14,4 Volt feletti töltő feszültség van. Egy időben pár szabályzót átalakított hogy megfelelő legyen a feszültség, de már nem foglalkozik vele, mert túl nagy macera, inkább vegyen pár évente új aksit az ember.

Holnap jön vissza a szerelőtől a saját autóm, megmérem majd azon is, kíváncsi vagyok rá hogy ott rendben van-e a töltés.

2019. jún. 5. 09:04
 13/14 A kérdező kommentje:

Megmértem a saját autómban is a feszültséget. Magasabb fordulaton menet közben felmegy 14,48 Voltig. Ezzel sosem volt aksi problémám még, így most már abban sem vagyok biztos hogy jól mér a műszerem. Holnap fogok egy másikat kérni kölcsönbe.


Ja, még annyit elfelejtettem az elején leírni, hogy az Abarth tulajdonosa nemrég vette meg a második új aksit az autóba, emiatt is gyanakodtunk a nem megfelelő feszültségszintre.

2019. jún. 7. 01:11
 14/14 anonim ***** válasza:
Na igen, bennem is felvetődött, hogy a mérőműszered mennyire pontos. Olcsóbb nem kalibrált mérőknél ilyen mérési tartományban pár század, egy tized Volt simán lehet akár hibahatáron belül.
2019. jún. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!