Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Járt már valaki így? (motor...

Járt már valaki így? (motor rángatás)

Figyelt kérdés
Amiről szó van, az egy Škoda Octavia 1 1.9tdi ALH 66kw kézi 5ös váltós. Felkapta az olajat. Kb. 15-20 másodpercig pörgött, be tudtam dögleszteni hatalmas szerencsére. Lett gond így is bőven. Motor felújítás jött, hajtókar elgörbülve. Kapott 4 új hajtókart, 4 új dugattyút, újra lettek gyűrűzve, hajtókar csapágyazva. Új a hengerfej pakolás, új a turbó. Alapjáraton remegett a motor, rossz volt az adagoló, esélyes, hogy elég volt neki ez a kevés idő, hogy tönkre menjen, míg pörgött mint állat. Nem volt nyomás, kapott másik adagolót, teljesen jó. Viszont alapjáraton még mindig remeg, úgy mozog a motor szegény mintha nem is tudom rossz lenne az alapjárat, vagy mintha rosszul adagolna. Szerelő nem jött rá a hibára, le lettek mérve a porlasztók, rendben vannak. Kuplungra gyanakszunk. Fél éve lett cserélve. Lehet míg pörgött eléghetett ekkora fordulat mellett? Vagy mi lehet a gond? Járt már valaki így? Esetleg elektronikus hiba? Ezelőtt szépen ment gond nélkül, nem lett semmin állítva.
2019. jún. 6. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, remélem jön valaki aki segít.


Viszont nem lett volna egyszerűbb vagy olcsóbb egy "új" motort betenni az autóba?

2019. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy voltunk vele, hogy nem. Mivel nehéz ma már olyan motort találni, amiről tudod, hogy hogy mentek vele, vagy mennyi km van benne. Miénkben tudjuk, hogy mennyi a km, tudjuk, hogy hogy használtuk, milyen állapotban van, blokknak nem lett baja, így csak ezek lettek cserélve. Ha lett volna egy megbízható forrás, ahonnan lett volna a motor, akkor persze, egyszerűbb lett volna és költséghatékonyabb, de így ezt láttuk helyesnek. Aztán kitudja, lehet ráakadtunk volna egy normális darabra, ez már nem derül ki.
2019. jún. 6. 22:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Kuplungnak ehhez semmi köze.

https://www.youtube.com/watch?v=hk1iLVCUWPU

2019. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szelepek? felújítás után is lehet, hogy nem sikerült valami...esetleg vezérlést ellenőrizni, jelen van-e de ezt egy szerelő biztosan tudja, én meg nem vagyok az.
2019. jún. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt sajnos kihagytam, vezérlés cserélve lett most mindennel együtt, amiket írtam. Szelepek rendben vannak.
2019. jún. 6. 23:30
 6/6 anonim ***** válasza:

A kuplungot csak úgy tudod elégetni ha magas fordulattal kuplungal indulsz ezt általában felparton való indulásnál csinálják főleg nehéz kocsiknál szokott megesni de oktáviánal kétlem hogy ez a helyzet.


Mellesleg állóhelyben remeg a motor vagy utazás közben érzel vibrációt. Ha utóbbi a helyzet az inkább a kerekek centírozásával van

2019. jún. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!