Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek Golf 5 gti, RS...

Szerintetek Golf 5 gti, RS Octavia vagy BMW e90-92 lenne a jobb döntés?

Figyelt kérdés

Autószerelő a végzetségem de más szakmában dolgozom, de ha úgy adódik én intézem a szervizelés nagy részét, leginkabb az a szempont érdekelne melyik a legmegbízhatóbb.

A bmw számomra mindig úgy volt informálva, hogy az e46-39 után rosszak, de az e90-92 tetszik nagyon, benzines 6 hengerrel néztem, 2.5 és 3.0.

A Golf 5 vagy RS Octavia közül inkább az Octavia, mert a Golfok egyre elterjedtebbek, mármint a Gti-k a 2.0 tfsi motorral, csak hogy ugye ezek a motorok amik vannak a gti-ben, rs-ben stb azt hallottam nem a legmegbízhatóbb fajta, a láncosok legalábbis, de csak az újabbakban szíjas. Dolgozni is a választott autóval járnék, és sokat városozok, Pesten dugók stb, ezért is gondolom, hogy nem lenne a legjobb választás egy turbós benzin motor, de minden érvet és ellenérvet, illetve tapasztalatot meghallgatnék


2019. jún. 7. 07:10
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
Ezek közül az octavia az "észszerű" választás
2019. jún. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Octavia ésszerü választás, egy 335i kabrió pedig érzelmi.
2019. jún. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezek közzül:

Ha megbízható, olcsón fenntartható autó kell, amivel picit vagánykodni is lehet, akkor RS Octavia.

Ha pinamágnes kell, és sem a fogyasztás sem a szervízköltségek nem számítanak, akkor meg a BMW.


Akármelyik is lesz, arra oda kell figyelni, hogy ne legyen széthajtva.

Így sem kell csodákat várni persze, mivel az az autó, amit hajtanak, arra költeni is kell. Totalcar mesterkurzusról egy idézet: "Van olyan autólkatrész, ami nem romlik el: ami nincs beszerelve." Itt inkább azt kell mérlegelni, hogy mennyire gyakran kell a UNIX/BÁRDI-ba rohangálni és mennyi pénzr hagysz ott egy-egy alkatrészre. Alkatrész mindkettőhöz lesz gond nélkül, hiszen európai autók.

BMW-nél az alkatrészeken is és a szervízben is prémium felárat fizetsz. Ráadásul én a 2005-ös Octaviám után csak a kötelezőket fizettem be átíratásnál, míg havernak a '98-as BMW-je után fizetnie kellett luxusadót az átírásnál. :D (Mindkettő autó külföldről jött.)


De ha el tudsz rugaszkodni a leírtaktól, akkor figyelmedbe ajánlom még a Hyundai Coupe-t. A 2004 utáni faceliftesek kimondottan tetszetős darabok. És koreai autó Japános megbízhatósággal. Alkatrészellátás nehézkes, viszont nem sokat kell. Plusz itthon valahogy nem nagyon értenek hozzá a szerelők azt vettem észre.

2019. jún. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A 2-es RS Octavia és 35i e92 közt azért erős árrés van, de igencsak jobb élvezeti döntés lenne az utóbbi nyilván
2019. jún. 7. 09:26
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, a Hyundai Coupék is jók lehetnek mondjuk. A BMW sajnos tudom, hogy szervíz ügyileg nem a legolcsóbb, de tök jól leírtad, dolgozni járni és néha vagánykodni az Octavia a jó döntés szerintem is
2019. jún. 7. 09:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Golf egyre elterjedtebb?

5-ből 4 cégautó Octavia…


Én összeszedném inkább a pénzt egy Golf VI GTI-re

2019. jún. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Itt Fóton és a környéken viszonylag sok van mostanában, RS Octaviából nem igazán. De az Octavia szervízköltsége alacsonyabb, mint a Golfé? A hatos GTI az e92 35i árkategóriája de akkor inkább a golfot választanám. Habár az 5-ös GTI formája nem annyira tetszik, így leginkább az e92 2.5-3.0i és az RS Octavia közt kéne dönteni, vagy esetleg tényleg gyűjteni kéne még tényleg 6osra
2019. jún. 7. 11:34
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha meg gyűjtök el kell dönteni 35i BMW vagy 6 gti. Tényleg a megbízhatóság a fontos számomra, mert ugye munkába is járnék vele
2019. jún. 7. 11:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, hogy munkábajárós erős autó kell, ami olcsón fenntartható, akkor szerintem el is dőlt, a BMW kiesett a képből
2019. jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azért az olcsón fenttartható erős, mert inkább csak az érdekel melyik sz olcsóbb. Nem vagyok az a fillérbaszó típus, tudom ára van ezeknek az autóknak ha mindennapi használatra van, de ha kevésbé lenne baj a bmw-vel szerkezetileg, motorikusan és sokat fogyaszt akkor inkább tankolok többet, de legyen megbízható.
2019. jún. 7. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!