Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Központi zár vagy az ablakemel...

Központi zár vagy az ablakemelő motor romlott el?

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy reggel le volt húzva mindkét elektromos ablak és két percenként úgy 20 másodpercig kattogot a zár.

Rengeteg próbálkozás után sikerült lezárnom a kocsit, de ha kulccsal ki akarom nyitni, akkor kinyílik, viszont ismét rájön ez a 10 perces kattogás, majd letolja az ablakot.

Eddig csak a jobb oldali ajtó nem zárult kulccsal és mindig a gombot kellett lenyitni. Nem tudom van-e köze hozzá, de az ajtókban a mélyítők sem szólnak, valószínűleg megszakadt a kábel.

Félek, hogy ablakemelő motor baja van, mert telefonon keresztül többen azt mondták most nekem, de az ablak működik. Fel tudom húzni és le tudom húzni, kivéve mikor a zár meghülyül és elkezd kattogni, mert akkor magától lemegy. Ami még inkább kizárja nálam az ablak hibáját, hogy a hátsó két ajtóban nincs elektromos ablak és a zár ott is mindkét helyen kattog (ez a kattogás olyan, mintha szupergyorsan lezárnánk és kinyitnánk a zárat). Nekem olyannak tűnik, mintha le akarna zárni, de valami a zárban lenne és ezért nem zár le, majd újra próbálná, de akkor sem sikerül (arra gondolok, hogy az elekrtomos ablakemelőkben is szokott olyan lenni, hogyha valaki odarakja a kezét, akkor nem fogja felhúzni az ablakot biztonsági okok miatt).


Lehetséges, hogy valami por vagy apró kavics bekerült a zárba és az okozna ilyen nagy fejeletlenséget?

Valamint létezik olyan, hogy ha az autó zárja meghibásodik, akkor szintén biztonsági okokból letúlja az ablakot? (Tudom, ez furcsának hangzik, de a tervezők gondolhattak erre, ha esetleg a zár nem nyílna és bent ragadna az ember a kocsiban, akkor az ablakon ki tudjon mászni.)


Volkswagen Polo 75 1.4 Comfortline (9N)



2019. jún. 7. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanilyen kocsim volt. Van ilyen funkció, hogy komfortnyitás. Ha hosszan nyomod a távirányítón a nyitógombot, akkor az ajtók kinyitása után lehúzza az ablakokat (be tudod állítani, hogy csak a vezetőoldalit, vagy mindet), zárás gomb hosszan nyopmására lezárja a kocsit és felhúzza az ablakokat. Viszont abban a Pólóban tudtommal nem volt ilyen, legalábbis az enyémben nem és hiányoltam is. Lehet, hogy extra volt anno és a tiédbe kértek.


Nekem az a gyanúm, hogy a távirányító nyitó gombja ragad be időnként. Arra emlékszem, hogy hiába volt nyitva a kocsi, a nyitógombra akkor is kattant (az elektronika megcsinálta a nyitást). Bezárni meg azért nem tudod, mert a nyitó gomb ragad és visszanyitja neked és leviszi az ablakot.

2019. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy nekem ez lenne a baj, mert a kocsiban olyan a központi, hogy nem távirányítós. És az ablakot se rögtön nyitja ki, hanem úgy kattog hármat és azután lemegy az ablak, majd közben meg tovább kattog.
2019. jún. 7. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!