Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha bikázás után megy a kocsi,...

Ha bikázás után megy a kocsi, de csak addig míg újra nem kell indítani, akkor a generátor, vagy az aksi a rossz szerintetek?

Figyelt kérdés
A mai napon kocsit takarítottam, közben pedig zenét hallgattam. A kocsi takarítás felénél körülbelül kivettem a kulcsom, hogy ne szóljon a zene (ne merítse az aksit.) Elindultam egy lányért, majd haza vele 50km út. 2-szer álltunk meg még az út felénél, a másodiknál, már nehezen indult a kocsi. Azonban az út végén a cél állomás előtt 2 km-re megálltunk és ott már be se indult (autórádió, kilométeróra piktogramok mentek, csak az önindító nem tekert) Bebikáztuk, mentünk tovább. A célnál bedöglesztettem, rápróbáltam, nem indult újra. Haza indulásomkor bebikáztuk újra, és elindultam, 50km-et levezettem így, falun kívül klíma, autórádiót is használtam, falun belül nem. A kérdés az, hogy a generátor, az aksi, vagy az áramátvezetés a rossz szerintetek?

2019. jún. 7. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha bebikázva megy 50 kilométert akkor a generátor jó, az aksi adhatta meg magát.

Legegyszerübben úgy tudod megnézni, hogy beindítod az autót és leveszed a + sarut az aksiról, ha nem áll le az autó akkor a generátor jó.

2019. jún. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, holnap elviszem egy aksishoz, az aksit leméretem vele, ha szar, akkor veszek is nála egyet :D
2019. jún. 8. 01:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hiába méricskéltek,lehet hogy tudja a 12-t,de indítóáramot már nem produkál.

Autórádió ha szól,3 hét múlva is be kell induljon

-Tehát ki kell dobni azt az időszámításunk előtti akksit.

2019. jún. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a generátor lenne a gond akkor ottmaradtál volna az út közepén mert ugye nem kapnál töltést ezáltal ha az akku nagyon merül akkor ugye az elektromos dolgok leginkább a befecskendező is leáll akkor és akkor az autó is megfog állni alattad mert nem kap majd üzemanyagot.

Mivel bikázással indul, és úgy megy az autó gond nélkül így jóformán a generátor hibátlan viszont az akku hibás, de lehet zárlatos is. Minél előbb cseréld ki, mert ezzel a generátort is megfogod ölni. Sajnos én jártam már így.

2019. jún. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aksi cserélve, azonban a generátor is kevesebbet tölt a kelleténél, szénkefe csere remélem megoldja, ha nem, kap egy újat abból is, és köszi a válaszokat. :D
2019. jún. 8. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!