Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Clio motor indítás...

Renault Clio motor indítás után illetve menet közben leáll?

Figyelt kérdés

2000-es évjáratú Renault Clio 1.6. Évek óta időnként előjön egy olyan probléma, hogy indulást követően egy darabig a lassításoknál leáll a motor, és folyamatosan újra kell indítgatni, amíg "bemelegszik" és abbahagyja. Teljesen véletlenszerű, hogy ez mikor jön elő, van hogy hónapokig nem, aztán meg sorozatosan. Mint ahogy az is, hogy az indulást követően mennyivel múlik el, van hogy az első újraindítás megoldja, de olyan is volt már hogy már vagy 2-3 km megtettem és közben kb. 15x kellett újból indítanom. De nagyon úgy tűnik nekem, hogy a meleg időjárásban, nyáron fordul elő inkább, lehet hogy a hőmérsékletnek köze lehet hozzá?


Több is szerelőnek említettem már, de mivel véletlenszerűen jön elő, tudatosan előhozni nem tudták amíg náluk volt, hibakódot pedig nem találtak. Az utóbbi kb. egy hétben viszont elkezdte azt hogy már jó ideje beindult az autó, megyek 40-50 kilométeres sebességgel amikor egyszer csak teljesen váratlanul leáll a motor. Tehát még csak nem is lassítás közben hanem teljes lendületben. Ezt első pár alkalommal még meg tudtam oldani újraindítással, ma viszont ez sem segített, az autó lendülete elfogyott, megállt és nem tudtam újraindítani. Szerencsére aztán betoltak, és sikerült végül hazaérnem


Igazából nem tudom, hogy ezt a két problémát ugyanaz okozza-e. Az első kapcsán eddig csak azt kellett átvészelni hogy indulás után néha kicsit nehezen, a második viszont sokkal aggasztóbb, nem lenne jó ha mondjuk autópályán álljon le 120-nál. Valakinek van esetleg tapasztalata hasonlóval?



2019. jún. 8. 00:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld lekukázni a felső holtpont jeladót. Vagy cserélni újra.
2019. jún. 8. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ez nagyon hasonlít arra amit a tesóm hasonló évjáratú Twingo-ja csinált. Ez valami Renault betegség lehet.


Náluk is az volt, hogy időnként leállt az autó, néha beindulni sem akart, aztán egyik napról a másikra teljesen meghalt. Önindítő pörgeti a motort, de sehogy nem indul be. Több szerelőnél is volt, de képtelenek megállapítani a hibát.

Totalcar-on nemrég volt ez a cikk egy szerelőről, aki most az utolsó reménynek tűnik. Hamarosan megy hozzá az autó.

[link]


Olyat is hallottam, hogy a motorvezérlő elektronika túl közel van a motorhoz, és a hő miatt egy idő után tönkremehet.


Ilyen váratlan leállás problémával találkoztunk már egy VW-nél is, ott az adagoló kábelja kidörzsölődött, és időnként hozzáért a testhez. Az nagyon egyszerű szigszalagos javítás volt, de mire megtaláltuk a hibát...

2019. jún. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!