Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudna segiteni valaki olyan...

Tudna segiteni valaki olyan akinek még volt hasonló problémája vagy esetleg RAV4 autója van?

Figyelt kérdés
Nos, egy Toyota Rav4, D-Cat tipusú autóról lenne szó, 2006-os évjárat, Diesel. A jelenlegi problémám az vele, hogy rövidben jól működik, de hosszúban nem lehet vele közlekedni. Amikor hosszabb útra indulok vele egy idő után(kb.30perc) nehezebben veszi fel a sebességet, kezd rángatni, és olyankor már elől a motornál valami kezd kecetelni. Próbáltam már úgy, hogy leszállok az útról és kezdem túráztatni a motrot, amikor eléri a 3-as vagy 4-es fordulatot akkor úgy elkap a motor, hogy egyből felbőg, hátul kijön egy csomó kékes-szürkés füst és a kecetelés még gyorsabb és hangosabb lesz, de viszont gombnyomásra megáll a motor nem kell lefullasztani, hogy leálljon. Mi lehet a gond? Volt már valaki hasonló esetben? Kb. 1 hónapja történt ugyanez az eset, akkor egyből el is vittem szerelőhöz. Ott azt mondták a porlasztóval van gond és ki is cserélték. Én viszont másra gyanakszom...úgy gondolom megint nem lehet a porlasztó... Ti mit gondoltok?! Én turbóra, részecskeszűrőre vagy a motorinaszűrőre gondolok. Eleinte super dieselt tankoltam bele..de nemrég olvastam a tanksapkán, hogy Low Diesel-t ir..azóta csak sima dieselt tankolok. Lehet a motorina a hibás?! Vélemény?! Légyszives segitsen aki tud

2019. jún. 8. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Most már csak azt kellene tudn mi az a kecetelés.

Meg azt hogy amikor eléri a 3-as vagy 4-es fordulatot.

Motorina és a motorinaszűrő, ez is vajon mi a jóisten lehet?

Továbbá ha rövidben jól működik, de hosszúban nem lehet vele közlekedni.

Tiszta rejtvény a kiírásod.

2019. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kecetelő zaj hangzik a motorházból.

Bal oldalon a túramérő vagy ti,hogy is mondjátok igazán nem tudom.

Rövidben azt értem, hogy rövid utakon, hosszúban meg azt ha messzebb helyekre megyek.

Motorina pedig gázolaj...és gázolajszűrő

Nem hinném, hogy egy rejtvény lenne, csak másképp fogalmazok, mint nálatok.

Erdélyi magyar vagyok és lehet azért nem érted meg, pedig magyarul irtam le mindent :D

2019. jún. 9. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!