Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire van lehetőség használ...

Mennyire van lehetőség használtautó vásárlás esetén az előzetes állapotfelmérésre egy szervizben?

Figyelt kérdés
Engedik, mennyire engedik a kereskedők ezt? Van olyan kereskedés ahol erre van lehetőség?
2019. jún. 8. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Jobb kereskedésekben már eleve az állapotlap átnyújtásával fogadnak, rosszabbakban meg az a szabály, hogy az autó 4 lábon nem mehet sehova - ha akarsz valakit, aki átnézi, azt hozd a kocsihoz. Képzelheted, hogy egy murvás, akna vagy emelő nélküli telephelyen mennyire lehet egy járművet átvizsgálni - szóval ezek a telephelyek inkább csak akadályozzák a munkát.
2019. jún. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
eleve csak olyan helyen szabad venni ahol engedik, ahol nem engedik ott tuti hogy nem kóser valami
2019. jún. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem engedik, vagy csak az ő általa megjelölt szervizben, vagy egyéb akadékoskodás van, azt úgy otthagynám, mint a szél és keresnék másik autót.

Ha nincs takargatni valója, akkor nem szab ilyen feltételeket. Szerintem.

2019. jún. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De ez ilyenkor hogy működik elviszed a kocsit ott hagysz valamit, például a személyidet letétbe vagy egy bizonyos összeget?
2019. jún. 9. 08:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem fogják neked odaadni, ha erre gondolsz. A közelben lévő szervizbe együtt elviszitek egy mindkettőtöknek megfelelő időpontban, és megvárjátok azt a fél órát.
2019. jún. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A legtöbb nepper nem engedi átnézetni az autót vagy maximum akkor, ha van helyben lehetőség rá.


Nyilván azért, mert neki nem jó, ha te alaposan át tudod nézni, mert akkor lesz mire hivatkozva alkudnod. Ráadásul az autót nyilván nem fogják odaadni, hogy akkor tessék, vidd és majd hozd vissza. Ilyenkor elmegy a neppernek fél napja azzal, hogy elkísér, elviszi veled az autót valahova átvizsgálni és utána ott van ahol az első pontnál - neked ad vele alkualapot.


Ráadásul képzeld el a szitut - elviszitek a kiszemelt kocsit a márkaszervízbe, az átvizsgálás ára 20e mondjuk egy 5 milliós kocsira - nyilván megéri. De a msz feltár 3-4-5 hibát, ami miatt te mégse vennéd meg a kocsit. Kifizeted a 20e-t vagy otthagyod a francba a kocsit a kereskedővel együtt? (akinek így zsebből kell a melót fizetni).

2019. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"De ez ilyenkor hogy működik..."


Kértem időpontot a szerviztől, hogy mikor tudnák átvizsgálni az autót. Utána egyeztettem a kereskedővel. Miután meglett az az időpont, ami mindenkinek jó, elballagtam a kereskedésbe, majd onnan mentünk a kiszemelt autóval a szervizbe. Természetesen nem adták oda a kocsi forgalmival, kulcsokkal, hogy itt van, vigyem és majd hozzam vissza. Én vezettem, ezzel egyben a próbaút is megvolt, de a kereskedő is ott ült az autóban. Megvolt az átvizsgálás, kb fél óra és szépen visszakocsikáztunk a kereskedő telephelyére. Kb így zajlott.

Az átvizsgálást, vagy bármilyen szervizmunkát nem szoktak csak úgy ad-hoc jelleggel elkezdeni. Előtte a munkafelvételen természetesen munkalapot nyitottak a személyi adataimmal. Tehát ha nem tetszett volna az eredmény, akkor sem tudtam volna csak úgy fizetés nélkül elmenekülni. Amúgy eszembe nem jutott volna ilyen. Étteremben, ha nem ízlik az ebéd, akkor se szoktam kifigyelni, hogy mikor nem figyel a pincér és fizetés nélkül elszaladok. Pedig ott még a személyes adataimat sem írják fel rendeléskor.

2019. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Neked nem jut eszedbe - másnak meg igen.

A márkaszervízben vesznek fel munkalapot - a Józsi sarki szervízében nem vesznek fel munkalapot.


Az autó meg végső soron a kereskedőé és ő nem kapja vissza amíg nincs rendezve a számla...

2019. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!