Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel lehet elvágni egy...

Mivel lehet elvágni egy alumíniumtömböt?

Figyelt kérdés

Van egy nagy (kb. 25 kilós) alumínium öntvényem, aminek az egyik oldala teljesen sík. Ebből kellene valahogy levágni úgy, hogy egy 15 milliméter vastagságú lemezt kapjak. Ezt hol csinálnák meg nekem? Mielőtt kérdeznétek, flexlap nem éri át illetve a sima vasfűrész sem, meg azokkal szépen és pontosan nem is tudnám levágni.

Lehet hogy a kérdés nem ebbe a kategóriába tartozik a kérdés, de azt tudom hogy akik motorépítéssel foglalkoznak, pontosabban hengerfej megmunkálással, ők szoktak olyat csinálni hogy feldarabolnak egy hengerfejet, hogy lássák milyen falvastagságok vannak benne. És akkor azok a darabok utána pontosan összeilleszthetőek, sok anyagveszteség sincs. Viszont ezt nem tudom hogy milyen géppel érik el, de szerintem egy olyan nekem is megfelelő lenne.



2019. jún. 10. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyesmivel szokták:


[link]

2019. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ilyenből létezik nagyobb is? Az alapterülete az öntvényemnek 23x41 centiméter, ami szerintem egy ilyen gépbe nem igazán férne be. Illetve kicsit rosszul fogalmaztam, ha lehet nem szeretném megvenni hozzá a gépet, hanem csak olyan helyet keresek ahol el tudnák nekem vágni. Lehetőleg pontosan, szép sík felületet adva.

2019. jún. 10. 12:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen léteznek nagyobb, ipari gépek is. Fémipari cégeknél esetleg lakatos műhelyekben kellene érdeklődni. Pl itt:


[link]

2019. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akármelyik nagyobb vaskereskedésben/tüzépen el tudják neked vágni, viszonylag pontosan. Ha teljesen sík és szép felületre van szükséged akkor célszerű elvinni egy gépműhelybe ahol felsőmaróval vagy síkköszörűvel szépen eldolgozzák a felületet.
2019. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha síkra szeretnéd, akkor ahhoz marógép kell. Nem tudom, hogy most mekkora a tömböd, de ha nagy, akkor nem éri meg elforgácsolni az egészet, inkább vegyél egy 15-ös lemezt.
2019. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elforgácsolni biztos hogy nem éri meg, mert kb. 18 centi magas. Ezért gondoltam arra, hogy levágni belőle.

Akkor először megkérdezem az egyik vasáruval foglalkozó cégnél, van egy kb. 20 kilométerre innen.

2019. jún. 10. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!