Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan bizonyosodhatok meg...

Hogyan bizonyosodhatok meg 100 %_ban arról, hogy az autóm vezérlése láncos vagy szíjas?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy tették már fel a kérdést, de azon nem tudok elmenni. Autószerelő látta az enyém és szerinte láncos. De közben meg ékszíj van a motor mellett. Hogy van akkor ez? Láncosnál is van ékszíj a motornál?
2019. jún. 10. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerinted mitől forog és ad villanyt a generátort?
2019. jún. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szíjak a láncoson is. Generátor, klíma stb.
2019. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, láncos motorvezérlésnél is van ékszíj. Az ékszíj és a vezérműszíj (esetedben vezérműlánc) két külön dolog.
2019. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

A mai idióta Szabrepolovics-kérdés.

Milyen autód van?

2019. jún. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez olyan hogy függ-e a vezérléstől milyen a fék...


Am talán ha beírnád az autót, talán direkt választ is kapnál.

2019. jún. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Felmész a bárdira/unix-ra és megkeresed, hogy vezérműláncot vagy szíjat árulnak az adott típushoz.


Az ékszíj tök külön dolog, nem tévesztendő össze a vezérműszíjjal.

2019. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Rákerestem a kérdéseire... giga-facepalm... nem kellett volna.
2019. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A generátor-(hosszbordás)-szíj teljesen független a vezérléstől. A generátorszíj meglététől függetlenül lehet szíjas és láncos is a vezérlésed. Az én autómnak pl láncos a vezérlése, de a generátort, klímakompresszort és a vízpumpát is szíj hajtja.

A kérdésedből kiindulva nem írom hogy szedd szét, nézd meg! Ha leírod pontosan milyen autód van, milyen motorral, mikori évjárat, szerintem többen is megírjuk neked, vagy te magad rákeresel a neten.

2019. jún. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért annyival kiegészíteném az eddigi válaszolókat, hogy a kérdező 100%-os bizonyosságot kért. Namármost mindazok a válaszolók, akik azt mondták hogy meg kell nézni az alkatrész katalógust hogy mit ír az adott típushoz, máris egy feltételezésből indultak ki, mégpedig abból hogy az autóban a saját gyári motorja, de legalábbis típusazonos blokk van. Ezzel szemben a magyar valóság az, hogy össze-vissza cserélgetik a motorokat. Csak egy példa a BMW négyhengeresek az E30-E36-E46 korából: a korai szériák szíjasak, a későbbiek láncosak, az alkatrész katalógus meg is mondja hogy gyárilag mi tartozik az alvázszámhoz, de a gyakorlatban én már láttam minden kombinációt.

Az egy dolog hogy a kérdező keveri az ékszíjjat a vezérműszíjjal, de a szíj vagy lánc vonatkozásában teljes bizonyosságot csak a tényleges megnézése, ellenőrzése hozhat, mert Magyarországon vagyunk, és semmi nem garantálja hogy a saját gyári motorja van az autóban.

2019. jún. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9. Ne te mondd meg hogy milyen motor , hanem ez a nagy okos kérdezőnek kellene leírni.

Óránként talál ki marhaságokat és kiírja.

2019. jún. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!