Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehetne jobban érzékeln...

Hogyan lehetne jobban érzékelni az autóm méreteit?

Figyelt kérdés
Most lett meg a jogosítványom,szeretek vezetni,a közlekedéssel nincs baj. De sajnos nem tudok jól parkolni. Az autó amin tanultam , sokkal kisebb volt az enyémnél, és volt benne tolatókamera+radar amihez nagyon hozzászoktam. Így az én autómmal nem tudok párhuzamosan parkolni. Sajnos eleve nem ‘érzem’ mekkora hely kellene,de a tolatás teljes káosz.Azt hiszem mindjárt neki megyek a mögöttem lévőnek, holott meg van több mint fél méter. Ezen hogyan lehetne javítani?
2019. jún. 11. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a jobbik eset én is így voltam/vagyok vele. Én egyszerűen elnyomom magamban ezt az érzést, és addig megyek amíg lelki füleimmel már hallom a fém sivítását és látom a karcolást (és a valóságban még akkor is van elég hely). Örülj neki, hogy nem fordítva van a dolog és nagyobbnak érzed a távolságot a valóságosnál. Egyébként ha nagyon nem megy akokr néhány vizespalackkal tudsz gyakorolni.
2019. jún. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen autód van? Nekem az első autóm olyan volt, aminél normál üléspozícióban is láttam a motorháztető elejét, illetve hátrafordulva meg a csomagtartó végét, pedig nem volt kis autó; tehát parkolni nagyon könnyű volt vele, mert nem kellett érezni, csak látni.

Egy idő után majd megszokod hogy mekkora is az autód. Addig is ki lehet szállni parkolás közben megnézni, hogy mennyi hely van még az autó mögött, ha máshogy nem megy a dolog.

2019. jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyakorolj úgy, hogy valaki van veled, aki nézi, hogy mekkora hely van még, hogy nehogy neki menj a hátsó autónak. Aztán majd ráérzel. Tolatóradart utólag is könnyű beszerelni, az is nagy segítség, akkor is, ha nincs kamera.
2019. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell.
2019. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"amihez nagyon hozzászoktam".

Hát te még semmihez nem szoktál hozzá, majd 10 év múlva esetleg elmondhatod.

De gyakorolni kell.

2019. jún. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!