Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak a "lötyög" a...

Mit csináljak a "lötyög" a hátsó kerék?

Figyelt kérdés

Suzuki swift 1.3 16v, 2002 5 ajtós.

Csapágyas volt a jobb hátsó. Cseréltem a csapágyat, (természetesen párban) az új csapágyak után a kereket feltéve holtjátéka van a keréknek. Kb 2-3mm. A baloldalon nincs.

Az anyát meghúztam rendesen!

A szerelesnél annyit vettem észre, hogy a jobb oldali dobon, a külső csapágyat csak úgy simán belebírtam nyomni kézzel, pici erőt kifejtve.

Lehetséges hogy a dobbal van baj?



2019. jún. 13. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nyilván kinyalta a házat a csapágy, mégha nagyon picit is és ezért lötyög. Valószínű megszorult az előző csapágy benne és kikoptatta.

Akkor cserélni kell a csapágyházat is.

2019. jún. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Viszont a csapágyat mikor kivettem nem volt megszorulva... Sőt, mikor megpörgettem akkor pont a külső aminek nem volt hangja csak a belsőnek.
2019. jún. 13. 07:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Kivételkor lehet, hogy nem érzed, de a házban megforgott a csapágy, kézzel könnyedén bement akkor már fel kellett volna tűnnie, hogy valami nem oké.

Ez a hátránya amikor hozzá nem értők otthon szerelgetnek, mert a szerelő úgyis hülye, meg lehúz...

Ki kell cserélni a csapágy házat

2019. jún. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát elmondom neked, hogy a hozzáértő, nem lehúzó szerelő 2 honapja "cserélte ki" ugyanúgy a hátsó csapagyakat... 2 honap múlva jobban zúgott a hátsókerék mint előtte.

Elviszem én szerelőhöz és ki is fizetem, csak csinálja meg normálisan!

2019. jún. 13. 08:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak a vidd el szerelőhöz részre reagálnék: szintén Swift-em van, nagyjából ezeket rontották el rajta, ami miatt, amit tudok, magam szerelek: vezérlés, villamosság, futóműbeállítás, fékek (első és hátsó is), lakatolás. Természetesen sok volt a hozd ide ekkor, 1-2 óra és kész ígéret, aztán időben érkezve a nincs idő rá, ki mondta neked, hogy 1-2 óra alatt kész, estére talán kifogások. Ismerős mondta a napokban: keveset tankolok az autóba, mert megy olajcserére és nem kizárt, hogy ha van benne benzin, azt használja a szerelő a saját autója helyett. Nálam az egyik lakatos volt ilyen. Nekem meg sokszor több idő lenne szerelőt találni, időpontot egyeztetni és odautazni, mint magam megcsinálni otthon.

Normális szerelő ritka, mint a fehér holló.

2019. jún. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!