Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó hasmagassága elől és...

Az autó hasmagassága elől és hátúl eltér kb 10-12cm-el, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ez így van tervezve és rendben van minden vagy esetleg elől elfáradt volna a rugó?

Úgy mértem, hogy a hátsó kerék mögött és az első kerék előtt, és hátúl kb 28cm míg elől kb 17-18cm.

Szóval lehetséges, hogy gyárilag ilyen vagy más áll a háttérben? Szervízben volt átnézésen és ilyen jellegű hibát nem tártak fel, annyit mondtak csak, hogy majd hátsó stabilizátor pálcákat cserélni kellene lassan.

Ötletek?


Az autó hasmagassága oldalról nézve is szemmel láthatóan asszimetrikus, viszont néztem képeket az autóról és a képeken és ugyanolyannak tűnik.

Szóval ez így van tervezve és minden rendben, típushiba ami idővel minden ilyen modellnél jelentkezik vagy elfáradt felfüggesztés? Esetleg lehetséges, hogy a felfüggesztés állítható és valaki állított rajta, hogy mondjuk csökkentse így a légellenállást?


[link]


[link]



2019. jún. 16. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:

a hasmagassága szerintem csak annyival alacsonyabb, amennyivel nagyobb súlya van az elejének. Ha azt nézed, hogy a kerékjárati ívnél nagyobb a rés, annak meg a terhelés a magyarázata. Kell a rugóút. Ha oldalról nézed, és csak érzésre, akkor meg az övvonal emelkedése csapja be a szemet.

a lényeg, hogy ez így normális.

2019. jún. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Éppen ezért mondtam, hogy lemértem, hogy biztosan ne csak látásra legyen olyan, tehát pontosan meg tudtam mondani mekkora eltérés van elől-hátúl magasságban.

Nem a kerékjárati ívet néztem, hanem a talajtól mért magasságát az autónak, de egyébként a kerékjárati ívben is felfedezhető az eltérés.

Ez az övvonal emelkedés mit jelent?

2019. jún. 16. 16:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem üresen ennek így kell kinéznie...


Ha beülnek hátra 2-3an meg a csomagtartót is megrakjátok cuccokkal akkor egyből eltűnik az a +10-12cm

2019. jún. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tehát lehetséges, hogy az egyszerű magyarázat csak annyi, hogy egyszerűen a hátúlján semmi nincs?


A csomagtartóban állandóan van kb 18-20kg-nyi dolog (tartalék üzemanyag, szerszámok, kütyük, egyéb folyadékok stb), de ez gondolom az autó súlyához képest jelentéktelen.

2019. jún. 16. 16:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem jól méred !!!

AZ első kerék mögött és a hátsó kerék előtt mérd.

Nem igen van 5 centi különbség.

2019. jún. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Majd lemérem így is és megírom mi az eredmény. Viszont Szerintem akkor is maradni fog 6-8cm különbség.
2019. jún. 16. 16:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyémen összesen van ennyi.
2019. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!