Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csomagtartó ajtó hátlapját jó...

Csomagtartó ajtó hátlapját jó ha kőzetgyapottal szigetelem zaj miatt?

Figyelt kérdés
Ahogy lecsukom,mindog csattan egy nagyot, gondoltam ez hátha kiküszöböli a dolgot. A fém és műanyag belső burkolat között üreges teljesen.
2019. jún. 17. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Az ötlet kiváló. Hallom, ahogy némely autó csattan, ha lecsapja a tulaj a hátsó ajtót...persze az olcsóbb kocsiknál ez az oldalajtókra is érvényes.


Csak idő kérdése, (na meg türelem) és csodás halk autót lehet varázsolni . Tudom, mert engem is zabart a tömítetlenség. Nem elég a bitumenes lemez, én hővédő posztót tettem be.

2019. jún. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Legjobb ha kibetonozod. Hülye gyártók nem értenek hozzá.
2019. jún. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Nem. A kőzetgyapot a hang terjedését gátolja, tehát max. annyit érsz el vele, hogy kevésbé hallja a csattanást az, aki az autóban (v. a csomagtartóban) ül.


Te a rezonancia (zaj) keletkezését akarod megakadályozni, erre 3 dolgot érdemes:

1. ragassz bitumen lemezt a csomagtartó lemez belső oldalára, akár 2 rétegben is

2. sok esetben a "csattanást" a zörgő rendszám tábla okozza. rendszám alá bitumenlemez, körbe habgumi csík (értelemszerűen a keret és a kasztni közé)

3. zörög a belső oldali műanyag (is): elfáradtak a pattintó szöcskék, elvetemedett a melegtől a műanyag borítás: a legjobb itt is valami habgumi/polifoam csík a műanyag és a fém találkozása közé. régebben a sarkok alá be szoktak nyomni 1-1 rágógumit, 1-2 évig tökéletes. szilikont is lehet alá nyomni ha éppen olyanod van

2019. jún. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb autóban van egy csappantyú a csomagtér környékén, ahol az ajtók becsukásakor keletkezett nyomás tud távozni. Ennek szokott zörgő hangja lenni bizonyos típusoknál.
2019. jún. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. jún. 18. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!