Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teljesen lemerült akkumulátor...

Teljesen lemerült akkumulátor esetén bebikázás után mennyit kell menni, hogy legközelebb biztos elinduljon az autó?

Figyelt kérdés
2019. jún. 19. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet kuka az aksi ha totál hagytad lemerülni nem tesz jót neki.
2019. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a kérdésre válaszolva: bikázás után legalább egy óra menet kell, hogy nagyjából töltve legyen, és elindítsa az autót.


Nem véletlenül nem írtam kilómétert..


Az aksi, ha nem hibás, akkor nem számít, hogy lemerült, töltés után ugyanolyan jó.

2019. jún. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: Ez nem olyan biztos. Én már hagytam rajta egy szinte zsír új 56Ah-s aksin nappal a világítást (autón kívül, egy sima H4-es izzóval világítottam éjszaka), másnap 5,6 Voltot mértem az aksiba és semmivel sem tudtam feltölteni. Nem vette fel a töltést. Hiába adtam neki labortápról 8, 10, 12 majd 14 Voltot, 20mA-es töltő áram tudott csak kialakulni. Tehát simán meghalt attól hogy lemerült.

Ha teljesen le van merülve (0 Voltig) akkor az az aksi biztos hogy halott.

2019. jún. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkut csak akkutöltővel töltsünk... hát fél óra biztos kell ahhoz hogy indítható legyen az autó, de ez messze nem elég az akksinak. Minimum egy éjjelen át kell tölteni.
2019. jún. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen messze van az akku bolt.
2019. jún. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha sikerült bebikázni, és amúgy nem makkant meg az akku, tehát veszi a töltést, akkor az első percekben folyhat akár 40-50 amper töltőáram is. ( kimértem, ha csak egy kicsivel magasabb a fordulatszám az alapjáratnál, akkor az ennyi, ameddig az akku el nem éri a 14,2 voltot, ha elérte, akkor fokozatosan csökken az áram ) Szóval ha bebikáztak, elindultál, akkor egy indításnyi áram összejöhet 3-4 perc alatt (mármint az üzemmeleg motor beindítására elég, ha pl. lefulladtál). Ha rendesen közlekedsz, nem kapcsolsz fel túl korán (nem esik 2000 alá a fordulat felkapcsolás után), akkor egy óra múlva az akku kétharmadig feltöltöttnek tekinthető. A maradék már több óra, 100%-ig a változó használat miatt sosem töltődik fel, 90-95% között lesz a töltöttsége.
2019. jún. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!