Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó szerelők miért nem...

Robogó szerelők miért nem vállalnak kínai típusokat?

Figyelt kérdés
Pl Motowell, Kymco. Nekem Motowell van, és kb az 5. adott időpontot szervizbe, a többi nem vállalta.

2019. jún. 19. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsősorban tapasztalat- és alkatrészhiány miatt.
2019. jún. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, hogy ne a szerelőt okold a "gyári minőség" miatt.
2019. jún. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mihago ***** válasza:
65%
Mert nem hülyék. Alkatrész sehol, a gyári minőség egy okádék, aztán majd neki viszed vissza huszonötször, hogy mé' purcant ki már megint. Eleve hogy megvetted, azt jelzi, hogy fillérbaszó vagy. Vettél volna egy rendes Apriliát vagy ilyesmit.
2019. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kymco megbízható, de alkatrész ellátottság miatt, mára megértették itthon is hogy több ilyen típus nem lesz. Ez a robogó 16 éves bontatlan blokkal, direkt nincs nyúzva mert motorfelújítást már nem tudnánk összehozni szerintem ésszerű áron, aminek a nagy részét nyilván a szállítási költségek tennék ki, így is pár alkalommal az istenháta mögül kellett hozatni alkatrészt ami bár gyári új volt, mégis pár ezer ft ráment pluszba.


Mi még örülünk hogy a 8 év alatt mióta nálunk van komoly gondok nem adódtak, viszont én nem ajánlom senkinek ezeknek a vételét.

2019. jún. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 kínai robogónk is volt (egy még mindig van), de egyszerűek mint a faék, baj se nagyon volt velük és hegyekben áll az alkatrész, aki egy Keeway robogóhoz nem talál alkatrészt azzal nagy a baj...


De visszatérve a lényeghez soha sehol nem mondták, hogy ne néznének rá (bár eddig a legkomolyabb szerelés egy görgőcsere volt)

2019. jún. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mihago: Szerelői szempontból megértem, hogy fillérbaszónak tituálnak, mivel nem 6-7-800ért vettem egy olaszt, hanem 300-ért újonnan egy kínait, amivel eddig komoly bajom nem volt. (most is csak féket kell cserélni, mert 9e km után kezd rosszalkodni a gyári. Igaz volt már szerelőnél, de eddig ha az elmúlt 3 évben ha 20-30-at költöttem rá, már sokat mondok. Elhiszem, hogy a 700ezres Aprillával, ami ugyanazt a célt kiszolgálja, mint ez, nem kellett volna elvinnem szervizbe, meg a fék is fogna 15ezerig, de attól még nem kapok extra szolgáltatást dupla annyiért, max drágább az alkatrész, ha kell szerelni.

Az alkatrész meg rákeresve nem vészes, mindent lehet kapni. Lehet nem a nagykerből, ahonnan ők olcsóbban, ezáltal én drágábban kapom meg a szerviztől a szükséges alkatrészeket, de eddig nem láttam értelmét dupla annyiért venni motort.

Ráadásul teljesen jól megy/gyorsul.

Szóval csak szervizes szempontból, ha ennyi a probléma a Motowellel, akkor nem veszek mást. Ez 15-ig bírja, már szuper, eladom valamennyiért, majd veszek ismét egy hasonlót, ami szintén bírja sokáig, akkor pénzügyileg már jó vagyok. Nem menőzésre kell, hanem eljutni napi szinten munkába.

2019. jún. 20. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!