Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon nagy bajt csinálhattam...

Nagyon nagy bajt csinálhattam hogy hazajöttem úgy hogy égett folyamatosan az olajnyomás jelző lámpa?

Figyelt kérdés
KB 15 km mentem úgy... Most otthon van nem merek semmit csinálni az autóval..
2019. jún. 21. 07:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy olajat néztem az van benne
2019. jún. 21. 07:15
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van benne, az egy dolog, de mennyi?
2019. jún. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2. Picit van csak a jel alatt
2019. jún. 21. 07:26
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Jót nem tettél vele, az biztos... azt meg nem tudjuk, hogy mérhető mértékben kárt is okoztál a motorban.

Megfelelő kenés nélkül gyorsabban kopik, egy szint után be is sül a motor, bár ahhoz több kell, mint néhány kilométet megtenni normál olajszint alatt, de miért jó neked a határokat feszegetni?

Másik kérdés:hová lett az olaj?

Folyamatosan ette eddig is,és rá se néztél, vagy mostanság történt valami?

2019. jún. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az olajnyomás lámpa az, ami ha kigyullad, egy métert sem megyek tovább.

Gondolom van a motorban lévő olajból félretéve, töltsd fel, aztán meglátod.

2019. jún. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy igen vagy nem...

Nekem amikor kiírta,hogy ellenőrizzem az olajszintet az -1 liter hiány volt elvileg, azt már nem tudom,hogy az olajnyomás lámpa is világítani kezdett akkor vagy nem, egyből félre álltam és hívtam ismerőst hozzon olajat. 9 km lett volna hazáig,de annyit se mertem vele menni.Másnap már ment is a szerelőhöz, örültem,hogy olcsón megúsztam mert szépen lassan szivárgott el az olaj amit azért se vettem észre mert füves helyen parkolok vele.Azóta azért mindig van 1 liter olaj az autóba,hogy nyugodtabb legyen a lelkem.

2019. jún. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy esetben nem tettél kárt: ha az olajnyomásjelző jeladó ment tönkre, de ennek kicsi az esélye.

Ha nincs meg a kellő olajnyomás, akkor a csapágyak nem olajfilmen siklanak, hanem "fém a fémen" surlódás alakul ki, ami jelentősen koptatja a felületeket. Mivel valamennyi olaj még volt, a keletkezett fémport valószínűleg magával vitte az olaj, és az olajszűrő megfogta.

Ugye nem kis fordulaton erőltetted, ötödikben, ezerkétszázas fordulatszámon? Ilyenkor a közepes fordulatszám (2-3000 között) kis terheléssel a legkevésbé káros. Magasabb fordulaton az olajszivattyú abból a kevés olajból is nagyobb nyomást tud csinálni.


Azt lehet mondani, hogy a világító olajlámpával megtett kilométereket szorozd meg ezerrel, kb. ennyivel öregedett a motor kopás szempontjából.

2019. jún. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az olajnyomás jelző nem csak azt jelzi, ha kifogyott az olaj, azt is ha pl a pumpa xar és nem megfelelő a nyomása!
2019. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!