Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autót hogyan tudom beindíta...

Az autót hogyan tudom beindítani sebességben (felengedett kuplunggal)?

Figyelt kérdés

Nem így akarok minden alkalommal elindulni sőt szerintem egyszer sem próbálnám ki, de kíváncsi vagyok, hogyan tudnám egyesben beindítani az autót?

Úgye ha nem rakom üresbe vagy nem nyomom ki a kuplungot akkor indításnál megugrik az autó aztán le is fullad mert üzemanyagot nem kapott csak akkorát tudott ugrani amennyire az indítómotor bepörgette.


Viszont elméletileg ha adok neki gázt, akkor be tudnám indítani sebességben és lényegében felengedett kuplunggal indítanék és el is tudnék indulni elég nagy gázzal.

Szóval ha ezt így megpróbálnám működne illetve tennék vele kárt az autóban?



2019. jún. 24. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Így is elég megterhelő az öninditónak és az akkumulátornak az inditózás, nem még ha az egész hajtáslánc rajta van...
2019. jún. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
El lehet így indulni, működik, de nem tenne jót az autónak, elsősorban az önindítónak.
2019. jún. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tiltja le sebességben az indítást akkor nyugodtan kipróbàlhatod. Semmi baja nem lesz.
2019. jún. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Hála az égnek, az ilyen idióták miatt sok gyártónál már csak kinyomott kuplunggal lehet indítózni.
2019. jún. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi értelme így indítani? Legalább a kuplungot mért nem nyomod ki? Mondjuk ha elég meredek lejtőn állsz, akkor nem kell nagyon nyúzni az önindítót, csak egy kezdő lendület kell, a többit megoldja a gravitáció. Mondjuk az én autóm is olyan, hogy addig nem is indítózik, amíg nem nyomom be a kuplungot.
2019. jún. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Be lehet indítani, be is fog indulni.

Gyakorlati haszna csak akkor van, ha elszakadt a kuplungbowden / tönkrement a hidrós kuplung, és elérhető közelségben van egy szerviz. A felkapcsolás már érzéssel kivitelezhető kuplung nélkül.


Az akksi nem árt ha jó állapotú, és fel is van töltve. Az "önindítóval mozgatni az autót" módszer másik gyakorlati értelme, amikor ki kell menekülni valami szorult helyzetből. Vasúti átjáróban leáll a motor valami fatális hiba miatt, vagy ilyesmi. Nekem egyszer az elosztó ment szét, a Bécsi út - Szépvölgyi út kereszteződésben a villamossíneken. Az első értelmes megállási helyig azt a 20 métert egyesben, önindítóval tettem meg.

2019. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam már esett szét kuplung, ráadásul nagyköbcentis terepjáró volt. Legalább 20-szor lett egyesben megugrasztva, mert a forgalom miatt sajnos néha meg kellett állni és olyankor ugye lefulladt. Szerencsére ott semmi más nem ment tönkre, a váltó is bírta. Mitsubishi rulez.
2019. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!