Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autó teljes újrafényezése...

Egy autó teljes újrafényezése mennyibe kerül manapság?

Figyelt kérdés
Opel Omegáról lenne szó. Nagyon sok szép emlék fűz az autóhoz, úgyhogy megválni semmiképpen nem akarok tőle. Inkább azt szeretném, hogy újra a régi fényében tündököljön. A fényezésen elég mély nyomokat hagyott az idő, a polírozás már nem hiszem, hogy segít, mivel pattogzik róla a lakk. Nem budapesti, hanem vidéki műhelyben csináltatnám.

2019. jún. 24. 10:10
1 2
 1/13 D. Brasco ***** válasza:
25-30ezer forintot nyugodtan számolhatsz elemenként és akkor az még csak a festés,ha esetleg lakatolni is kell valamit vagy elemet cserélni,akkor meg kb az autó piaci értékével vagy attól is többel számolj!
2019. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Hivatalosan 500 ezer felé megy az ár szerintem. Nekem évekkel ezelött 200 volt a motortetö, küszöb, vezetöoldali ajtó, csomagtértetö.


És ez még a nem is a hivatalos ár volt.

2019. jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Fú, ez most kicsit megijesztett. 300.000 körül kalkuláltam. Mégis mitől szálltak el ennyire az árakkal, hogy egy néhány napos munkáért elkérik egy autó árát?
2019. jún. 24. 11:05
 4/13 anonim ***** válasza:
Bemész oda ahol csináltatni akarod és megkérdezed.... ugyan kicsit fáradtságosabb mint itt megkérdezni,de akkor tisztába leszel az árral (fizetni ezért meg nem kell). Pár darab százas lesz.
2019. jún. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 D. Brasco ***** válasza:
Attol szalltak el hogy alig van normalis szakember,a masik meg hogy el vagy tévedve,mert egy omega méretű autó fényezése nem néhány nap!Legalább is rendesen megcsinálva!Józsi bácsi a szomszédban a diófa alatt egy kis maradék radiatorzománccal lehet megsprickolja neked egy délután alatt,de gondolom mondanom sem kell az milyen lesz meg mennyire tartos!
2019. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bátyám most festeti le az egyik OT-s autóját (nem klasszikus OldTimer, nem az eredeti állapotra van visszahozva, hanem annál sokkal jobbra), csak a festék anyagára 540 ezer, plusz még jó pár dolog kell hozzá, így lesz a vége kicsit 900 ezer felett (úgy hogy ismerős csinálja neki és nem igazán kér el munkadíjat). A teljes festés ideje pedig közel 4 hónap, amiből kb. 2,5 hónapot az vesz el, hogy áll az autó kint a napon a különböző rétegek felvitele között.

Ez az egyik véglet, a másik meg amit az előttem szóló írt. A kettő közé kalkuláld be az árat és az időt, a minőség függvényében.

2019. jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem 2-3 hónapot kell dolgoznom ezért és sajnos nem úgy működik, hogy én mondom meg mennyiért csinálom, hanem vagy csinálom, vagy viszontlátásra. Szóval igenis betegesen sok érte, mert gondolom nem az anyagköltség teszi ki az ár nagy részét.
2019. jún. 24. 11:30
 8/13 anonim ***** válasza:

Jó minőségben, hivatalosan, 1 millióval ha kalkulálsz, akkor nem ér nagy meglepetés.

Ez az ára, ennyiért csinálják. Kb 5 éve szerettem volna színre fújatni egy gyárilag alapozott kb 1cm széles, 10 cm hosszú műanyag elemet. Már akkor erre olyan 15-20e-t mondtak. Tavaly le akartam fóliáztatni az új autóm elejét kavicsfelverődés ellen. Első lökhárító + motorháztető + tükörburkolatok. Több helyről kértem árat, 200 alatt nem állt meg sehol. És ez csak fólia, nem is fényezés!

Ezek az árak. Hibába sírnék a fényezőnek, hogy nekem ennyiért majdnem fél évet kell dolgoznom, akkor is ennyi, nem hatja meg.

2019. jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 D. Brasco ***** válasza:

Figyelj,kár ez a hiszti!

Idejöttél,kérdeztél valamit,válaszoltunk......

Most az hogy ezt te sokallod és/vagy nincs ennyi pénzed és/vagy ennyit nem akarnál ezért adni ,az egyéni szociális probléma!

Mint írtuk lehet kalapácslakkal meg teddy hengerrel a tyúkólban próbálkozni,meg lehet minőségi anyagokkal kamrában fényezni!A kettő között van egy nüansznyi külömbség,árban meg kinézetben is!Azt innentől kezdve meg te döntöd el neked melyik kell!Es még csak nem is muszáj a döntés,mert szerintem senki nem tart pisztolyt a fejedhez,hogy márpedig neked igenis le kell fényeztetni azt az omegát!Maradhat az olyan is mint jelenleg!

2019. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A fényezö haverom mondja, hogy nagyon elszálltak a festékárak.

Amikor még én is fújtam hobbiból, akkor kb 6000 volt a másodosztályú festék litere, az elsö pedig 15-20 ezer.

A haverom meséli, hogy már a másodosztály kerül 15 körül, meg mindennek elszállt az ára.


Most én utoljára 12 éve fújtam az akkor corradomat, cask a festék volt 80 ezer, mert nem a gagyit akartam rátenni. Most ha a gagyi ennyi, plusz még a járulékos dolgok mint töltö, gitt, stb.

2019. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!