Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hirtelen sebességváltozás...

Hirtelen sebességváltozás esetén is lefotóz a trafi?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy tűnik, ma belementem egybe. A kérdés az lenne, hogy ha előzés közben mentem bele, akkor is fotózott-e? Úgy értem, folyamatosan gyorsultam, és ahogy megláttam, egyből fék, mindegyiket elég intenzíven. Lehet rá esély hogy megúsztam? Illetve ha nem, melyik sebességet rögzíti, a legnagyobbat? Köszi előre is.

2019. jún. 26. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha mért meg fotózott , akkor a legnagyobbat rögzíti.

Az mindegy hogy előzöl vagy gyorsítassz, lassítassz, veszi fel.

2019. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ha gyorsan mentél esélyes hogy lefotózott, de nem 100%. Én már előztem úgy hogy 120-szal mentem el a traffizó rendőr mellett, mégsem jött büntetés.

Olyan is volt hogy 92-vel kapott le 50 vagy 70-es sebességhatár mellett, a képen pedig látszódott ahogy épp satufékeztem, nem tudom mennyinél jártam amikor beleugrottam a fékbe.


Szóval ha sikeres a mérés és megfelelő kép készült a kocsiról akkor megkapod a büntetést a legnagyobb sebességről amit sikerült mérni.

2019. jún. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A ma Magyarországon használatos eszközök egymás után 8 mérést végeznek kb 1 századmásodperc alatt, ha bármelyik mért sebességérték nem nem azonos a többivel, akkor a vezérlő automatikusan eldobja a mérést. Így lehet kiküszöbölni pl. azt az esetet, amikor elrántja a kezelő a mérőt a járműről egy távolabbi tárgyra, vagy fordítva. Egy fékezéskor viszont olyan kicsi a sebességváltozás a mérési időhöz képest, hogy az nem befolyásolja a mérést.
2019. jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor várom a csekket :D Egyébként automata volt, amit kiraknak az út szélére, az autó meg bent állt a fák között.
2019. jún. 26. 22:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont ez tortent ma velem is raadasul lakott teruleten belul. Totymorgott elottem valaki en meg kesesben voltam. Kieloztem es mire visszamentem a savomba ott volt a haromlabu... Most akkor varjam a csekket?

Veled mi lett vegul?

2019. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én nem úsztam meg, következő héten már jött is a csekk.

Ha az a kérdés, hogy te is belefutottál-e, azt ennyiből nem tudom, függ attól, hogy mennyivel lépted át a megengedettet, és milyen messze voltál a trafitól.

2019. szept. 20. 13:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyelore nem jott semmi, egy honapja tortent az eset. Lehet, hogy megusztam?
2019. okt. 22. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ennyi idő után elég esélyes, nekem az eddigi csekkjeimet mindig 1 héten belül küldték.
2019. okt. 22. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!