Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől állhat meg a hátsó...

Mitől állhat meg a hátsó kerék menet közben? (nem fékezésről van szó)

Figyelt kérdés

Sziasztok,menet közben a hátsó kerék gondol egyet és koppra megáll ami igen kellemetlen tud lenni 80km/H-nál.Egy Aprilia mx 50 (1:40 keverék) esről lenne szó,mindezt azután kezdte el csinálni miután édesapám(ne kérdezzétek hogy hogyan) hígítattlan hűtőfolyadékkal töltötte fel a hűtőrendszert,miután megtörtént az első ilyen megállásos eset átnéztem a gépet és akkor láttam,hogy a hűtőfolyadékkal valami nem stimmel.Beállítottam a hűtővizet de azóta is csinálja folyamatosan,mindjárt leírom pontosan,hogy mit is kell elképzelni.olyan 70-80% os gáznál nincsen semmi baj pötyörgök 60-70km/h-val de ha olyan 90-95% os gázt húzok akkor 1-2 percen belül besatuz a hátsó kerék,ha lekuplungolok akkor gurulok tehát gondolom a motor áll meg,várok kb 1 percet berugom és pötyörög tovább mintha semmi se történt volna.

Remélem érthetőel letudtam írni tudom kicsit hosszú lett de ez igen nehéz eset,bízok benne,hogy tudtok segíteni,előre is köszönöm a válaszokat.



2019. jún. 28. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megragad a motor.
2019. jún. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megszorul a motor, majd miután kicsit visszahül megy tovább. A hűtővíznek ehhez semmi köze. Milyen olajat teszel bele?
2019. jún. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon pontos a henger/dugattyú illesztése...na túlmelegedés miatt ez megszorul..ami azt jelenti, hogy akár bejáratós is lehet a moci..persze ezek a beállások sikeresen hazavágjűk az addig hibátlan motort(komplett hajtáslánc..)

Bevallom én is jártam így, de csak egyszer...akkor is még jókor kuplungoztam, nem károsodott semmi(annyira)utána vagy ezer kilométert mentem úgy, hogy nem mertem megtépni. blokk majdnem új volt.

2019. jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet a hűtőfolyedéknak is köze, ugyanis ha valamiért nem cirkulál, akkor is túl melegszik a motor. és megragad.

De legközelebb ne ilyen hülyén vezesd fela kérdést !!

" a hátsókerék gondol egyet és koppra megáll".

Vagy ezt akár bele se írd a kérdésbe.

Irhatnád azt is hogy a féklámpa nem gyullad ki és mégis csúszik a gumi. Ezek csak tök felesleges szó szaporítás és félre vezetik az embert.

2019. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valóban a sűrű tömény fagyálló okozhatta a túlmelegedést, mostanra meg már elkenődött a dugattyú, azért ragad meg. Készülj fel egy hengerszett cserére.
2019. jún. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi lett a megoldás? Mert én is pont így vagyok a Derbi Sendámmal...
2021. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megszorult a dugó!
2023. jún. 8. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!