Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ugyanolyan teljesítményű,...

Ugyanolyan teljesítményű, márkás izzók között van érdemleges különbség a tapasztalataitok szerint?

Figyelt kérdés

Főleg arra gondolok, hogy vannak különféle fantázianevek, egyiknél azt mondják, hogy +150% fényerő, másikra azt, hogy ultra hosszú ideig bírják, a harmadiknak vmi színe van. Gondolok itt night breaker laser, megalight, megalight ultra, eco stb fantázianevekre.


Egyik 1500 forint, másik 6000. Tényleg ennyivel jobb a 6 ezres?



2019. jún. 28. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Parasztvakításnak nevezik a jelenséget.

Egy időben dolgoztam az egyik ilyen fényforrásgyárnak, ugyanazt adtuk el sima dobozban, mint T-betűs márkanév alatt.

Aztán adtunk el felárral olyan lámpát, amit nem homokoltunk (nézz utána mi az), ettől olcsóbb lett. Ráírtuk, hogy élvezze a kristálytiszta fényt. Vették a barmok, mint a cukrot.

Egyébként azt gondolom, mindenki megfizeti azt, ha szunyókált a szakmunkásban a heti 1 természettudományi órán. Ha nem vagy képes katalógus adatokat lekérdezni, értelmezni és számokat összehasonlítani, megérdemled, ha a márkás terméket veszed.

Ez nem a 6000 forintos termékről szól, ez a szunyókálásról szól.

2019. jún. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Igen, az emelt fényerejű izzó tényleg emelt fényerejű, nem lehet reklám célból akármit rákamuzni a csomagolásra. Aki sokat vezet éjszaka annak megéri, az átlag autósnak aki évi 10-15.000 kilométert autózik és azt is főleg nappal megfelelő az olcsó izzó is.

Az izzó élettartama két dologtól függ. Egyrészt statisztika, amit részben lehet tervezni magas munkaórára, de részben véletlenszerű is (egy 1000 munkaórát bíró izzó is elpattanhat 300 óránál, de átlagban tényleg ki kell bírniuk a tervezett élettartamot). Másrészt a jármű elektromos rendszerének függvénye. A mai autóknál ezzel már nem szokott gond lenni, de ha valaki valami régi típusba berakja a leggagyibb olcsó akkumulátort, jól megpakolja a hálózatot fogyasztókkal (autó hi-fi, telefontöltő, hűtőtáska, stb.) és amúgy gyárilag sem volt egy csúcs konstrukció ott biztos pattogni fognak a túláramtól az izzók, tök mindegy milyen eco vagy más feliratos cuccot vesz valaki.

2019. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

A kettes válaszadó em sokat ért a szakmáho, az egyszer szent. De egészen biztos vagyok benne, hogy sok fszságot elolvasott.

Az izzószál - mely lassan teljesen elavulttá válik - ismeri a fizikát. Növelheti a nyomorult kettese a fényerejét 10 százalékkal, de feleződik az élettartama. Szívesen megvitatnám a dolgot, de dilettánsokkal és reklámnézőkkel csak pénzért vitatkozom.

2019. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Végül az egyik olcsóbbat vettem amúgy, Osram ultra life, elvileg extra hosszú élettartam (nincs definiálva, hogy ez pontosan mit takar). 1800 ft volt, valamint éjszaka ritkán megyek a motorommal.
2019. jún. 28. 17:54
 5/10 Morzsi007 ***** válasza:
0%
Valamit valamiért. Vagy sokáig fog működni az izzó átlag fénnyel, vagy magasabb fényerőre kalibrálva, de rövidebb élettartammal. Ez egyszerű fizika, biztos van olyan, hogy minenben jobb, de ha ezt is eltudják így adni, miért fejlesztenének. Mondom úgy, hogy 1 hete cseréltem ki az izzóimat és emelt fényűt raktam a kocsiba. Meglátjuk bír e annyit, mint a régi, meg persze, mennyivel erősebb a fénye, csak még nem vezettem azóta sötétben. :(
2019. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés :)
2019. júl. 2. 14:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ki! 6000Ft nem olyan őrült nagy összeg egy autó össz fenntartásához képest, amit az ember nem engedhet meg magának egyszer az életben.

Nekem halogén fényszórós saját autóm még nem volt, csak xenon és led. A xenonosban cseréltem már fényforrást emelt fényerejűre. Nem volt ég és föld a különbség, de árnyalatnyival szerintem erősebb, kontrasztosabb lett a fénye. De igaz, hogy xenonnál ahogy elöregszik a cső, úgy csökken a fényereje. Lehet hogy csak ezt láttam sz új csővel a régihez képest. Halogénnel nincs tapasztalatom.

2019. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De jó lenne, ha a feltett kérdésre válaszolnátok...


Ki mondta, hogy ki akarom egyáltalán próbálni? Csak érdekelt, hogy van-e különbség.

2019. júl. 5. 09:15
 9/10 Morzsi007 ***** válasza:
Már megvetted vagy nem ? Mit tapasztalas? Oszd meg velünk inkább.
2019. júl. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre még nem próbáltam ki sötétben. Főleg nappal megyek, részben ezért vettem az elvileg hosszabb élettartamú izzót.
2019. júl. 6. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!