Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Útellenőrzés feliratú autók...

Útellenőrzés feliratú autók mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Ha sebbességet mérnek küldhetnek birságot?Éjszaka látja az első kivilágítatlan rendszámot? Ma jöttem hazafel hídról lefele és külső sávban “előztem”.Mikor visszasoroltam márcsak 100zal mentem és akkor látszódott a sárga villogós útellenőrzős kocsi.Rendőrségnek számít? Ha lefényképezett(ha egyáltalán volt benne kamera) akkor kb 3-400méterről lehetett lejtőn lefele(sötétben fényszóróval)

2019. jún. 28. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
pont az ilyen "előzéseket" "fényképezik".
2019. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
A közútkezező autói, meglepő módon az utak állapotát ellenőrzik.
2019. jún. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha kamera van benne, akkor az csak az útdíjat (autópálya matricát) ellenőrzi.


Traffipax nincs benne.

2019. jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen nálunk is van. Főúton, mindig egy adott kanyar után egy olyan helyen áll, ahol az útra merőlegesen meg tud állni. Gyakorlatilag 10 alkalomból 5x látom ugyan ott, biztos hogy nem az utak minőségét ellenőrzi, és az is biztos hogy nem mér sebességet (pár tízezerrel kijjebb lennék ha mérne). Nekem valaki azt mondta, hogy a kamionosokat nézi, hogy közlekedhetnek-e az adott útszakaszon, amiben még lenne ráció, csak ahova nálunk ki szoktak állni azon az úton nincs semmilyen tiltás, nem fizetős, a kamionosoknak se, szóval nem tudom.
2019. jún. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a forgalmat számolja.
2019. jún. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4-es, ha főúton áll, az valószínűleg pedig fizetős, mivel lakott területen kívül és az MO-s egy bizonyos szakaszán kívül az országban minden út útdíjköteles a 3,5 tonna felettieknek. Vagyis, ez az autó, főleg, ha merőlegesen áll az útra, az útdíjfizető autója, amivel mobil ellenőrzést hajtanak végre. (Egyébként nekik is fix bevált ellenőrző helyeik vannak, mint a rendőröknek.)


Ergo, kérdésre válaszolva, sebességet nem mér, azt csak rendőrségi matricás vagy civil autókból szoktak, figyelmeztető villogóssal biztosan nem. Ja, és a kivilágítatlan rendszám is látszik, szerinted sötétedés után sosem mérnek sebességet? A rendszám fényvisszaverős, így gyönyörűen világít az éjszakai képeken is.

2019. júl. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!