Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi olaj kellene legyen az...

Mennyi olaj kellene legyen az autóban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy autó, amin a napokban megnéztem az olajszintet. Tudni kell, hogy a motor nagyjából egy-másfél percig járt mielőtt kihúztam a nívópálcát, és tisztában vagyok vele, hogy hideg motornál kell megnézni, de kiment a fejemből, hogy egyáltalán be lett indítva. Tehát miután leállítottuk a motort, néhány perc múlva megnéztem az olajszintet, és a minimum pont alját éppen csak verdeste az olaj. A tulajdonosa azt mondta, hogy van benne rendesen, de már felvette az összeset és ezért van a minimumnál, kell neki idő mire visszafolyik az olajteknőbe.


Mielőtt nekemesik bárki, tudom, hogy ez így működik, csupán annyi a kérdésem, hogy 1-1,5 perc járás alatt valóban felvehet ennyi olajat a motor?


Értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2019. jún. 29. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen felszedhet annyi olyat. De mindegy hogy 1 perc vagy egy óra akkor is annyit vesz fel.
2019. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát rendben, köszönöm a választ. Azt nem gondoltam, hogy azonnal az összeset felszívja.
2019. jún. 29. 23:02
 3/10 anonim ***** válasza:
a motor leállítása után kell várni 10-15 percet legalább hogy a tényleges olajszint látszódjona nívópálcán.
2019. jún. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel is tisztában vagyok. A kérdés viszont arra vonatkozott, hogy másfél perc járatás után néhány perccel reális-e, hogy a minimum szintet sem éri el az olajszint.
2019. jún. 29. 23:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Az olajszivattyú már az indítózás pillanatában elkezdi nyomni az olajat, beindulás után pedig még egy régi, öreg dízelnél is eljut mindenhova nagyjából 1 perc alatt. Egy kisebb motornál ez csak néhány másodperc. Szóval, ez teljesen normális.
2019. jún. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

ha leírtad volna annak a telibevert szarnak a típusát, még meg is mondanám, mennyi olaj kell bele, és hogy nézd meg, meg mennyire hajlamos zabálni.

De nem írtad, mi a fsznak?

2019. jún. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Felvehet és nem biztos hogy visszafolyik.

Mivel semmit se írtál le igy nem sokat tudok mondani. Azért 4-5p alatt visszafolyik az. Szerintem kevés az olaj.

2019. jún. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz konstrukció lenne, ha a motor bizonyos részeibe csak 1 perc járatás után jutna el a kenőanyag. :-)

Igen, pár másodperc alatt minden kenési pontra el kell jutnia az olajnak, és onnan kell pár perc (akár 10-15 perc is), amíg visszacsurog az olajteknőbe.

2019. jún. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2019. jún. 30. 10:42
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nagyon rossz konstrukció lenne, ha a motor bizonyos részeibe csak 1 perc járatás után jutna el a kenőanyag"


Bocsi, rosszul írtam, max 1 percet kellett volna írnom.

Lehet, hogy rossz konstrukció volt, vagy csak kopott volt már a motor, de találkoztam már olyannal, hogy 40-50 mp eltelt a beindítás után, mire lehetett hallani a motor hangján, hogy eljutott mindenhová az olaj.

2019. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!