Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt olyan, aki 24 évnél...

Van itt olyan, aki 24 évnél fiatalabb, és most csinálja az A kategóriás jogsit? Lenne egy kérdésem.

Figyelt kérdés
Tehát A2vel kedvezményesen, 24 éves kor előtt csinálja/csinálta nemrég a nagy A kategóriát.

2019. júl. 2. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Igen, így csináltam tavaly. Mi a kérdésed? Lehet hatékonyabb lett volna, ha egyből azt kérdezed, qmit valójában kérdezni akarsz :P
2019. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Közben írt egy privát üzenetet.


"Szia, az volna a kérdésem, hogy hallottál-e bármilyen új jogszabályról ezzel kapcsolatban? Én most vagyok 20, a héten lesz 2 éves az A2m, tegnap voltam beiratkozni, és az ügyintéző hívott délután, hogy gáz van, mert új jogszabály van, és akkor sem vezethetek nagymotort 24 éves koromig, csak 15 kwig motoros triciklit (???). De én utána érdeklődtem NKHnál, meg megkerestem a jogszabályt is (2011/326os cikkely, 7. Mellék ha jól emlékszem), és nem találtam ilyesmit... Ilyenekkel hülyít az ember, hogy 24 éves korig akkor se vezethetek, sőt, korlátozás kerül a jogsimba és később se lesz lehetőségem különbözeti vizsgát tenni... Szerinted is hülyeség?"


Szerintem még akár igaz is lehet, de nem hiszem. Én 2018-ban fejeztem be az A-t, 23 évesen csináltam a rutint is és a forgalmi vizsgát is.


Ez persze nem jelenti azt, hogy valóban nem változtattak ezen idén, de szerintem olvastam volna róla, biztos lehoztak volna cikkeket a motoros magazinok. Illetve nem látom értelmét akkor az A1, A2 korlátozásoknak. Pont az a lényege az A2-nek, hogy korábban szerezhess A-t. Régen is korábban lehetett, még mielőtt bevezették a 24 éves szabályt.


Esetleg hívj föl pár másik iskolát és ha több helyről is ezt az infót kapod, akkor kezdhetsz hinni nekik.

2019. júl. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok autós iskola a világát nemtudja.. Nekem azt akarták bemesélni hogy 18évesen nemrakhatom a C kategóriát.Ha lerakod az A t vezethetsz mindent,nem hiába korlátlan.
2019. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

nem ez volt a kérdése az illetőnek, hanem az, hogy 24 év előtt is leteheti-e az A-t 2 év A2-vel.

2019. júl. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ettől még az jogos hogy sokan azt se tudják hogy hol vannak pedig "benne vannak a szakmában". Köszi a válaszokat!
2019. júl. 3. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!