Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 14colos alufelnim,...

Van egy 14colos alufelnim, aminek a szélessége 6col. Rálehet tenni keskenyebb gumit is vagy csak 6col széleset? 175/65-gumik vannak jelenleg de kopottak nagyon leszeretném cserélni de keskenyebbet szeretnék. Mert ez túl széles.

Figyelt kérdés
alufelni, autó

2019. júl. 3. 21:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt olvastam és tisztába vagyok vele, hogy 175/65 méret a legalja amit rálehet tenni egy 6 col széles felnire, de vannak vékonyabb gumik és vannak szélesebbek is, és nem vagyok tisztában azzal hogy kell kiválasztani hogy mekkora kell rá, mindenéppen keskenyebbet szeretnék rá.
2019. júl. 3. 21:42
 2/9 anonim ***** válasza:

"Azt olvastam és tisztába vagyok vele, hogy 175/65 méret a legalja amit rálehet tenni" ... "mindenéppen keskenyebbet szeretnék rá."

Ha tudod hogy keskenyebben nem ajánlott feltenni akkor miért akarsz mégis olyat rakni rá? Azt várod hogy valaki megerősítsen hogy nem lesz semmi baj ha mondjuk 165-öst raksz fel?

Egyáltalán milyen autóra kell? Ha 175-ös túl nagy alá, akkor az egy nagyon régi autó lehet, amit még kb. 5" széles lemezfelnire terveztek. Mérd meg hogy mekkora a különbség a kettő felni tömege között. Az alufelni közel 2x olyan nehéz lesz. Tehát itt akkor azon is el lehet gondolkodni, hogy vajon nem-e fog kárt tenni a futóműben hosszútávon. (Az egyik ismerősöm 7" széles alufelniket és 165-s gumikat rakott a Trabantja alá. Azon felül hogy eléggé kilógott a sárvédőíven, kb. 2 havonta kellett cserélnie kerékcsapágyakat, ami egyértelműen a megnövekedett tömegnek köszönhető.) A legértelmesebb opció, hogy eladod a jelenlegi felniket és veszel helyette az autónak megfelelőket.

2019. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

F astra, ennél nagyobbat is irnak, hogy fellehet tenni.

Engem az érdekelne hogy a szám tehát 175/65, 175 a szélessége ? Tehát nincs olyan hogy 175/65 de mondjuk 5 col széles a másik meg 6 col széles??

2019. júl. 3. 22:21
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha nagyon kilóg elvileg nyomtávszélesítő kell felraktam a felniket próbaképp nem lóg ki jobban mint a lemezfelni. már csak tehermentesítő kell. mert a kerékagyam 56,5 az alu meg 60 mm .
2019. júl. 3. 22:23
 5/9 A kérdező kommentje:
jah ET-36 a szám. Elvileg az is stimmel, haverom f astráján ET-38 van.
2019. júl. 3. 22:27
 6/9 anonim ***** válasza:

A 175/65-ös gumi 175mm széles és 175*0,65=113,75mm a magassága. Ezen kívül még 1 paramétere van a guminak, az a belső átmérő (pl. 15") aminek egyeznie kell a felni átmérőjével.

Azt az Astrát szerelték még 205/50-es gumikkal is elvileg: [link]

És ET49 az alapméret. Felmenni fel fog az ET36-os is, de nem lesz szabályos (mint ahogy az ET38 sem az).

2019. júl. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az tök jó, és lesz baja a futóműnek így?
2019. júl. 3. 22:58
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként használd simán a gyári méretet és kész.

175 széles gumi egyáltalán nem túl széles

2019. júl. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aztmondja túl széles :)) Ráadásul egy F Astra, ami nem is egy olyan kicsi autó.
2019. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!