Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen sportautót érdemes...

Milyen sportautót érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés
Milyen típusú nagyteljesítményű sportos autót vásárolnátok ezen szempontokból kiindulva: Lényegesen szép de mégsem annyira feltűnő és hivalkodó, 400LE fölötti teljesítmény, szép hang, kényelmes hosszabb utazás alatt is, legalább 2015-ös gyártású, és nem méregdrága szupersport kategória. Továbbá igen tudom hogy ez egy kicsi és szegény ország és az emberek többsége nem engedheti meg magának hogy ilyen szempontokból kiindulva vásároljon autót de ettől függetlenül mindenki véleménye érdekel hogy ki milyen autót vásárolna,esetleg majd fog. stb.
2019. júl. 3. 23:53
 1/6 Beviz Elek ***** válasza:
24%
Tesla S vagy 3
2019. júl. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek közül a kényelem problémás lehet. Egy igazi sportautó sosem lesz az. Tehát valami olyasmit kell keresni, amiben állítható a futómű. Így amikor kell be lehet keményíteni és lehet vele egy jót autózni, amikor meg nem kell akkor el lehet vele kényelmesen gurulni. De ez nem nagy probléma, ma már bentről 1 gombnyomással állítható ez. Viszont egyszerre a sportosságot és a kényelmet nem fogja tudni. Én ezen feltételek mellet BMW-t mondanék. A típust már rád bízom. Ha tényleg fontos a sportosság, akkor csakis az M-es kivitelek között érdemes keresgélni. De azt vedd figyelembe, hogy ezek inkább luxusautók, mint sem sportautók. Bármit is mondanak rá. Ami nagyon nagy hátrányuk az a tömeg. Nehezek mint a kő. Ezt valamilyen szinten lehet kompenzálni, de teljesen nem, érződni fog a negatív hatása mindig is, sosem fog úgy mozogni mint pl. 900 kilós MX5. Ezzel valaki meg tud barátkozni, valaki nem (én az utóbbi típusú vagyok, az én személyes véleményem az, hogy tonna fölötti autótól igazi sportosságot ne várjunk, mert csalódni fogunk benne). A legjobb az lenne, hogy ha elmennél többet is személyesen kipróbálni. Lehet hogy nagy mértékben változna utána az elképzelésed arról, hogy mit is keresel. (Én 3 éve voltam hasonló helyzetben, csak nálam nem volt megkötés a teljesítmény tekintetében. Több mindent is kipróbáltam, régebbi autókat is ismerőseimnek köszönhetően. De eredetileg én is valami újabb típust kerestem. 2 autó hagyott bennem maradandó nyomot, az egyik egy A-s Lada, a másik egy E30 M3 volt. Holott próbáltam például E90 M3-at, meg F10 M5-t is, de egyik sem ért még közelében se az E30-nak sportosság, vezetési élmény tekintetében. Így lett egy sima E30-am, ami szépen lassan M3-á fog alakulni.) A szükséges teljesítmény pedig szintén a tömeg kérdése. Egy 2 tonna körüli autónál már jó lehet 400 Lóerő, de egy fele ilyen könnyű autóhoz 200 is elég, ugyan úgy fog gyorsulni azzal is. Többre nincs szükség, közúton nem lehet a teljesítményből vezetési élményt szerezni (vagyis de, lehet, de vagy csak pár másodpercig tart, vagy bírság/baleset lesz a vége). Szóval én azt a teljesítményt elfelejteném, inkább gondolkozz "Lóerő/tonna" vagy valami hasonló mértékegységben. A szép hang egy modern autónál megint kérdéses. A környezetvédelmi normák mára már teljesen megölték a hangzást. Hallgass meg egy mai, V8-as motorral szerelt autót (pl. az új Mustang), meg egy 50 évvel ezelőtti példányt, nagyságrendeket romlott a hang. Szóval ez relatív. Ha általánosságban szeretnél jó hangzást (hogy ne csak a mostani autókhoz képest legyen jó hangja), akkor a legalább 2015-ös gyártási évet el is felejtheted rögvest.
2019. júl. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

engem a kérdésből két állítás zavart: kicsi és szegény ország. Illetve nem zavar, ha Szlovákiában élsz, mert arra még talán igaz is.

Autó: összeget nem említettél, de egy Porsche jó lehet. Illetve ami még elgondolkodtató, Nissan GT R.

2019. júl. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MR.X. válasza:
Ha leírnád a kereteid könnyebb lenne segíteni. Hát...Ford Mustang, Nissan, hirtelen ezt a kettő márkát ajánlom! De ezekből a 400+-os olyan 8Millió Ft felett van!
2019. júl. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyuket sem érdemes venni hiszen anyagilag nem terül meg, en sem azért vettem a bugatti Veyronim, bocsi ha, szegeny vagy es nem telik arra neked, bocsi hogy említettem
2019. júl. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megéri nem éri meg kérdés megint sportautó esetében...

Ilyen teljesítménnyel nem nagyon lehet nem feltűnőnek lenni.


Egyébként amik nálam szóbajönnének S5/RS5, M4, Mustang

Bármelyikre lehet olyan gyári tuningot tenni amivel bőven 400 lóerő felett van.

2019. júl. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!