Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Nem egy autó de benzines motor hajtja...


Van egy négyütemű fűnyíró motor és amikor van benne gyertya alig lehet egyáltalán kihúzni a berántózsinórt de ha nincs benne gyertya akkor tökéletesen "be lehet rántani". Egy Tecumseh BVS-143-as típusú a motor. Mindent kitakarítottam benne: karburátort és szelepeit, légszűrőt, dugattyút és a szelepeket is. Mi lehet a baj?



#berántás #négyütemű fűnyíró
2019. júl. 5. 17:42
 1/8 A kérdező kommentje:
A gyertyának nincs semmi baja adja a szikrát.
2019. júl. 5. 17:50
 2/8 anonim ***** válasza:

Most mi is a baj?

HA benne a gyertya nyilván sokall nehezebb berántani mert a kompresszió fogja, míg gyertya nélkül könnyebben megy ez.

2019. júl. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A lényeg az hogy amikor benne van a gyertya és amikor rántom akkor ugye szinte lehetetlen berántani a teljes erőmmel kell berántani és be sem indul a motor emiatt szerintem
2019. júl. 5. 20:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Valamit rosszul raktál össze. A szelepek rosszkor nyitnak/zárnak.
2019. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem szedtem szét a motort eddig, most megtettem a csomó lerakódáson kívül mád hiba nem volt de változatlanul nehezen tudom berántani gyertyával.
2019. júl. 6. 15:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor indítsd gyertya nélkül ha úgy könnyebb 😀😀
2019. júl. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vedd ki gyertyát pipába dugd bele tedd a hengerre nézd meg van a e szikra. vagy a gyartya vagy a káben a sz.r.
2019. júl. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Majatom ***** válasza:

A levegőáramlásban van hiba valahol.

- Ahogy már írta valaki, lehet, hogy rosszkor, vagy egyáltalán nem nyitnak a szelepek, elromlott a szelepvezérlés.

vagy

- A szívócsőben van valahol dugulás.

vagy

- A kipufogó rendszerben van dugulás.


Első körben úgy érdemes tesztelni, hogy lebontod a szívócsövet a hengerig, és a kipufogócsövet a hengertől, és ha így is fennálnak a tünetek, akkor szelepeknél van gond, és lehet folytatni a szétszerelést.

2019. júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!