Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El lehet-e adni? Ha igen,...

El lehet-e adni? Ha igen, mennyiért?

Figyelt kérdés

2002-es évjáratú Wolksvagen Polo 16V

Bíborlila színű

Téli és nyári gumi

Műszaki 2020-ig

Kilométeróra: 129 000 km

CD-lejátszós FM-AM rádió van benne

Van néhány kisebb hibája: a műszerfalon a motor check lámpája folyamatosan világít állítólag az EGR szelep miatt (nem javítható), a klíma használata néha (főleg emelkedőn) a motor teljesítménycsökkenését okozza, a kormány nagyobb sebességnél enyhén jobbra húz, az utastérből néhány elhanyagolható műanyag alkatrész hiányzik.



2019. júl. 10. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Le kell írni, hogy nem dohányzó meg valós km, meg kisebb esztétikai hibákkal garázsban tartva, hölgy tulajtól eladó, aztán 550-ért el lehet pattintani, ha csak a check engie világít és nincs ott betű akkor nyugodtan mond, hogy a váltó hiba jel, már 130 ezer van benne, költeni kell rá. Lényeg, hogy ne legyen túl olcsó se ne legyen a közép tájhoz képest drága.
2019. júl. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Próba útra meg klíma nélkül menjetek, vagy emelkedő előtt kamuzd, fáj a fejed a klímától (feleséged miatt kellett tölteni ) -mert ha azt mondod, hogy fáj tőle a fejed azt hiszi a vevő nem használod, néha kell kifogás is.
2019. júl. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet!
2019. júl. 10. 23:46
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Aztán csodálkozunk, hogy olyan a használtautó piac amilyen, nem elég, hogy valaki egy sz*rt akar rásózni egy szerencsétlenre, még kapja is a tippeket, hogyan kell átvágni a vevőt...


Kérdező,

ritka, undorító szín, kamu futásteljesítmény, motorhiba, még az autó nevét sem ismered, szétesett futómű, lelakott beltér, pár százezret ért reálisan talán.

2019. júl. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pedig ez így működik.

Nem fogok egy üzemképes autót forintért leadni alkatrésznek 10 000 forintért.

2019. júl. 11. 07:55
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Gratulálok a válaszokhoz! Többek között én már ezért nem vennék használt kocsit.

Szerintem el kell mondani korrekten a hibákat. Nyilván erre való tekintettel az átlagár alá kell beárazni. Nem olyan hatalmas dolgok ezek, ami miatt ne lehetne megfelelő áron eladni. Láttam ennél már sokkal-sokkal rosszabb állapotú autókat. Nyilván meggazdagodni nem ebből fogsz.

Az EGR nem javítható, de nyilván cserélhető. Akár költséghatékonyan egy bontott példányra.

A klímával kapcsolatban nem tudom milyen mértékű ez a teljesítménycsökkenés. Ha extrém módon lefojtja, az nyilván nem normális. De kis szívó motorokat többé-kevésbé normál esetben is lefogja a klíma. A csökkent teljesítmény pedig főleg emelkedőn érződik. Szóval ez még akár normális is lehet.

A jobbra húzás szerencsés esetben egy futómű beállítással orvosolható, ha nem volt törve és nem az egész kaszni van elcsavarodva.

A műanyag mütyűrök hiánya egy ilyen idős, olcsó autónál szerintem elfogadható. De ez sem a világvége, ha kell lehet pótolni akár bontottan is.

2019. júl. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig ez így működik."


Igen, így, a lehúzó cigánykodás?

Van köztes út, tiszta lelkiismerettel.

Az ismert hibákkal együtt, azokról a vevőt tájékoztatva eladni...


De nyilván akkor nincs lehúzás, átvágás stb.

2019. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!