Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A féltengely zsugorgyűrűjét...

A féltengely zsugorgyűrűjét ha hegesztéssel biztosítom vajon hajlamosabb-e a féltengely törésre?

Figyelt kérdés
2019. júl. 11. 05:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs pénzed egy új gyűrűre? Egyébként a hegesztéstől elgörbülhet a féltengely és utána mehet a méhbe.
2019. júl. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyilván, ha két ellentétes oldalon odapöttyintesz a hegesztővel nem fog elgörbülni a féltengely. Ha körbevarrod akkor persze lehet. De be tudod lőni hegesztéssel, hogy pontosan ott legyen, ahol lennie kell? Hőtágulás elhúzza minden irányban stb, utána hogyan javítod, bontod?


Elsőnek igaza van, ha egy újra nincs pénz akkor inkább az autót add el és járj busszal

2019. júl. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vettem új gyűrűt, frankón szorult amíg be nem ért a régi helyére. Ott enyhén lötyögött. Ezért körbe varrtam :( aztán agyalok mi van ha elgyengült a féltengely. Amúgy összeraktam. Nem üt, nem görbült el.
2019. júl. 11. 07:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Hegesztéskor az acél anyaga igencsak megváltozik, tehát a tulajdonságai is mások lesznek. Én biztos nem használnám így, többet ér az életem. (illetve másoké is) Vegyél egy új féltengelyt, mert ez nem játék.
2019. júl. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy raktad fel, de ha meggypirosra fel van melegítve, rá kell esnie a féltengelyre egészen a helyéig és ott szorul meg lehűlés közben. Előtte nem szabad szorulnia és ütni sem szabad, mert akkor kitágul és nem ér semmit az egész. A ráhegesztés meg igazi kókány munka, még a Ladáknál sem csináltunk ilyet soha.
2019. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez moszkvics. Necces,h találok-e féltengelyt.
2019. júl. 11. 13:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem ezeket az embereket.

De lehet csak nekem van jó alkatrészesem, bemegyek a forgalmival és ha nem is azonnal, de pár óra múlva már hív, hogy mennyiért és mikorra lesz meg a cucc (max. 3 nap, ha valami nagyon ritka kell). Nem számít, hogy öreg vagy fiatal, személyautó, traktor, kamion stb. Mindent meg lehet kapni.

2019. júl. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Légyszi küldj címet,h moszkvics féltengelyt honnan...
2019. júl. 12. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!