Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék robogót venni és az...

Szeretnék robogót venni és az lenne a kérdés hogy ugye bár azon van irány jelző tehát forgalomba azt kell használni de édesapám azt mondja hogy attól függetlenül a kezünk-kel is kell jelezni akár csak biciklin. És akkor kell használni avagy sem?

Figyelt kérdés

2019. júl. 15. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Drága jó édesapád az 1./1975. KPM-BM együttes rendelet (közkeletű nevén "a kressz", amúgy meg KRESZ) egy korábbi állapotát ismeri. Vagy a 6./1990. (IV. 12.) KöHÉM-rendelet egy nagyon-nagyon régi jogelődjét tanulta. De itt, Kádár országában a 40-50 éve tanult okosság az élet origója, azóta csak modern hülyeség van.

Mindenesetre ha a robogón van irányjelző és megfelelően működik (vezetőülésből kapcsolható és látható módon előre-hátra percenként 60-120 között villog), akkor lehet használni, nem kötelező integetni.

2019. júl. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 $$$$$ ***** válasza:
100%
Egyszerü ha van iranyjelző nem kell a kezeddel jelezni. Nyilván elég az index.Ha nincs vagy nem működik akkor a kéz jelzést is elfogadják. De am nem bántásbol de van jogsid ? Mert ha igen ezt tudnod kellene.
2019. júl. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 $$$$$ ***** válasza:
Na megelőztek a válasszal XD
2019. júl. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most lesz a vizsgám majd és édesapám felhívta egy két dologra a figyelmemet köztök volt ez is.

És a biztonság kedviért inkább meg kérdeztem.

Ja és köszi a válaszokat :)

2019. júl. 15. 01:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Azzal mondjuk nem teszel rosszat, ha kézzel is jelzel, de ha van irányjelző a robogón, annak müködni is kell...

Mostanság láttam több olyan robogót, amelyeken volt ugyan irányjelző, de nappali fényben alig lehetett látni, olyan halványan pislákolt, ráadásul az elhelyezése is rossz volt, a hátsó lámpa nellett pislogott - na attól a kézzel jelzés ezerszer többet ért.

2019. júl. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem mondott rosszat édesapád, mert bizony a karjelzés a legláthatóbb, ezért a legbiztonságosabb!

Pont a napokban volt egy esetem, hogy az erős napsütésben nem láttam hogy a srác be akar kanyarodni, már épp kezdtem előzni, amikor a karjával is jelzett. Akkor láttam közelről, hogy az irányjelzője is működött, de abból semmi sem látszott! Egy balesetet úsztunk meg ezzel a karjelzéses tanáccsal!

2019. júl. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az oktatót hogy mit kell csinálni.

Biztos megmondtja hogy a vizsgán hogyan kell jelezni.

2019. júl. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%

A mai modern robogóknak olyan nyegle kormánya van és pici kereke, hogy eszedbe ne jusson a kormányt elengedve kalimpálni. Arról nem is beszélve, hogy míg a motoron a jobb lábadnál van egy fék addig a robogóknál az első és hátsó fék a jobb és bal kezednél van - tehát ha kalimpálsz valamerre akkor az egyik féket nem tudod behúzni. Ha meg csutkára húzod az első féket hátsó nélkül úgy orra esel, hogy csak na.


Azért van az index, mert azt kell használni. Pont.

2019. júl. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!