Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől indul nehezen a motorom...

Mitől indul nehezen a motorom 1-2 hét állás után? (yamaha xj600)

Figyelt kérdés

'94-es yamaha xj600-asról van szó. Azt vettem észre, hogy ha a motor 1-2 hétig áll akkor nagyon nehezen indul be. Pl most két 10 napig nem motoroztam és legalább 6-7 percig tartott amíg be tudtam indítani a motorom. Szívatót teljesen kihúztam és kb 10mp indítózás után pihentettem a motort.


Miután beindul és bemelegszik azután pöccre indul.


Egy másik tünet jelentkezik még hosszabb állás után: miután beindult és bemelegedett az után még egy darabig azt csinálja, hogy hirtelen gázadásra 2000-es fordulat körül lefullad. Ha lassan emelem a fordulatot akkor 2000 körül van egy ilyen megtorpanás de ha azon át tudunk evickélni akkor utána rendesen megy a motor. Ez a jelenség néhány perc után eltűnik és utána mintha misem történt volna.


Ezt eddig csak és kizárólag hosszabb állás után produkálta a motor, tehát ha pl ma túl vagyok ezen a tortúrán akkor holnap minden gond nélkül be tudom indítani, de ha megint áll a motor akkor ugyanez lesz.


Mi lehet az oka?



2019. júl. 15. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Karbis vagy injektoros.?
2019. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom ha kihúzta a szivatót, akkor nem injektoros :P Illetve 1994-ben nem igazán volt jellemző injektort tenni motorba.


Szerintem valami a levegő/üzemanyag keverékkel nem stimmel. Érdemes lenne szerintem szervizbe elvinni és ott átnézetni a dolgokat. Karburátor, szelephézagok, légszűrő, ilyesmi.


Hátha valami hozzáértő személy ez alapján ki tudja találni, de szerintem túl sok a lehetséges hiba.

2019. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a válaszokat. Egyik szomszéd az üzemanyag punöpát emlegette, nem tudom lehet-e köze ehhez annak. Mindenesetre előbb utóbb szerelő lesz belőle.


Annyit tudok, hogy a légszűrő rendben van illetve a fogyasztása amúgy 4.5-5L között van, ami szerintem ebben a korban és kategóriában rendben lévőnek tűnik.

2019. júl. 15. 17:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg úgy leállítani hogy egy jó nagy gázfröccsöt adsz neki.

Ezt én hallottam hogy van olyan motor amit úgy kell leállítani, azért hogy maradjon a hengerbe dúsabb keverék és ezért könnyebben indul. Talán lehet igaz, egy két próbát megér.

2019. júl. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!