Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez most motorgenerál lesz...

Ez most motorgenerál lesz vagy mégse? Audi a4 b6 1.8t

Figyelt kérdés

Kb. 1-2 hete elkezdett jobban fogyni a mozorolaj,a nivopalca alján volt a szint. Rátöltöttem 1 litert és mentem vele pár száz kilometer távolságot,nem néztem,hogy hol tartott a km. szamlalo. Pár napja megint töltöttem rá és mentem kb. 250-300 kilometert és a nivopalca felénél van a szint. Ma voltam szervízben és a turbo jónak tűnik,a kompresszió is ok. Lehet,hogy így is motorgeneral lesz a vége? Ha valóban ez a probléma akkor írhar katalizátor hibakódot? Törölve lett,de folyamatosan vissza jön ez a hibakód.


Szóval motorgenerál vagy esetleg lehet más hibája? Érdemes lenne megnézetni más szervízben előtte?



2019. júl. 16. 16:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyi,higy nincs olajfolyás nem csepeg sehol a motorból az olaj. Szóvak a motorolaj "eltünik".
2019. júl. 16. 16:44
 2/3 anonim ***** válasza:

Mikor volt olajcserés? Vagy az EGR szelepet is lehet takarítani kellene.

De ha az olajat utána töltöd akkor ne úgy töltsd hogy egy litert, hanem nézd meg és annyit töltsd bele hogy jó legyen a nivó. Mert csak úgy tudod pontosan ellenőrizni a szintet, és azt hogy hiányzik-e belőle.

2019. júl. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, a kartergáz visszavezetés olajosodott el, jópár 2000 utáni gépnél evvel szórakoztak a gyártók.

Pl az opelnál a szelepfedélben begyógyul az olaj lecsapató, vagy a pcv szelep, és nyomja ki mindenhol az olajat, meg krákogja fel az égéstérbe.

2019. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!