Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gázbowden hiba?

Gázbowden hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy 2004-es évjáratú toyota yaris. Most este értem haza és az utolsó fél órában amíg vezettem észrevettem, hogy a kuplung benyomásnál a fordulatszám nem csökken. Üresben ha egy kis gázt adok ugyanez a helyzet. Olyan mintha egy picit be lenne ragadva a gázpedál.

Amint hazaértem neki is estem felderíteni a hibát. Üresen adtam neki egy kis gázt, majd a gázpedált nem lenyomtam, hanem kicsit húztam a kezemmel és láss csodát visszaesett a fordulat.

Szóval amint gázt adok, valahol szorulhat valami ami miatt nem megy teljesen vissza a pedál/bowden. Szinte alig észrevehetően húztam a pedált, a bowdent is láttam közbe, de úgy tűnik, hogy ez az apró mozgás is eredményezhet ilyet.

Mielőtt neki esnék, gondoltam felteszem ide, hátha valaki tud némi infóval vagy linkel szolgálni, hogy ilyenkor mire figyeljek.

Köszönöm!



2019. júl. 16. 22:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Pont így kell ahogy csináltad, neki feküdni és nézni, tapogatni hogy mi lehet a baj.

Ha esetleg valamelyik végét le tudod venni a bowdennek , vedd le és úgy mozgasd. Egy pár csepp olajat csepegtethetsz is bele majd mozgasd és szépen keresztül folyik az olaj. Persze a gázpedál tengelyét is nézd meg, mert az is lehet hogy ki van kopva.

Meg a vissza húzó rugót is.

2019. júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!